Sjezd DSSS odsoudil nacismus a komunismus. Požaduje zastavení “honu na čarodějnice”

Pb20067823. listopadu 2010 Dost bylo ideologií a režimů, jako byl komunismus a nacismus. Česká republika směřuje k totalitnímu státu. Takový signál veřejnosti v sobotu vyslali delegáti IV. sjezdu Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).

“Dělnická strana sociální spravedlnosti vyjadřuje znepokojení nad pokračujícími politickými procesy v naší zemi, které se projevují zatýkáním a souzením lidí za prezentování nepohodlných politických názorů, a žádá vládu České republiky, aby s okamžitou platností novodobý ,hon na čarodějnice´ zastavila,” uvádí se v pětibodovém usnesení sjezdu.

Závěrečný pátý článek je namířený proti totalitním režimům 20. století: “DSSS odsuzuje všechny totalitní režimy, jakými byly například komunismus a nacismus”. Shodnou proklamaci musí podepsat i všichni žadatelé o členství ve straně od letošního února.

K dalším bodům usnesení patří oznámení o právoplatné volbě nového vedení a schválení zprávy o hospodaření strany. Usnesení IV. sjezdu schválilo 84 delegátů, žádný nebyl proti, šest se jich hlasování zdrželo.

Výkonný výbor DSSS

K tématu

Tomáš Vandas: Důvěra která zavazuje
IV. sjezd DSSS: Přehled zvolených funkcionářů strany
Vandas zvolen předsedou DSSS. V Praze se konal sjezd strany. Do vedení míří i Zaremba