Slávek Popelka podlehl tlaku: Jeho nedělní „revoluce“ musí být bez Vandase

Slávek Popelka podlehl tlaku: Jeho nedělní „revoluce“ musí být bez Vandase6. dubna 2013 Soumrak kmotrů. Takový název má akce, která se uskuteční v neděli 7. dubna na Václavském náměstí v Praze. Do akce se měla zapojit i Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a já, jako její předseda, jsem měl vystoupit s projevem. Ale vraťme se trochu na začátek.

Jsou tomu asi tři týdny, co mi volal pan Slávek Popelka, organizátor této akce, a žádal mě o osobní setkání. Vyhověl jsem mu a on přišel spolu s dalšími kolegy ze spolku, který si říká Holešovská výzva (pomíjím skutečnost, že tento název má zaregistrováno nám blízké občanské sdružení). Na této schůzce přednesl svoje pozvání mojí osobě a členům a sympatizantům dělnické strany s tím, že chtějí oslovit všechny protivládní strany a občanská sdružení. Zároveň mi sdělil, že s projevem rovněž vystoupí senátor Okamura a poslanec Vít Bárta. K tomu jsem poznamenal, že pana Bártu zrovna za opozičního politika nepovažuji, nicméně jsem nechal na uvážení organizátorů, koho chtějí pozvat. Celou schůzku jsme ukončili dohodou, že naše strana svoji podporu a mé vystoupení zveřejní asi týden před konáním na svých webových stránkách a zajistí propagaci mezi našimi členy.

Tento týden v úterý jsme dle smluvené dohody vše dodrželi. Uběhlo sotva pár hodin od zveřejnění akce na našich stránkách a ještě večer týž den mi volal pan Popelka a vylekaným hlasem mi oznámil, že mu kvůli mému avizovanému vystoupení volají novináři, policisté a různí občanští aktivisté, a činí na něj nátlak, aby mé pozvání zrušil. On jim bohužel vyhověl a řekl mi, že projev mít nemůžu, ač jsem ho předtím upozorňoval, že něco takového musí očekávat.

Pro mě osobně je to další důkaz toho, že na jedné straně tito lidé volají po „revoluci“, a na straně druhé se okamžitě zaleknou sebemenších problémů, pokud na ně někdo zvedne varovný prst. Rovněž další mediální prohlášení organizátorů, typu odvoláme Nečasovu vládu, prezident Zeman jmenuje naší exilovou vládu, zrušíme politické strany apod., budí dojem účelových provokací či koledování si o umístění v ústavu Dr. Chocholouška.

Dovedete si představit, že bych něco takového - že obsadíme úřad vlády či sesadíme v rozporu s Ústavou vládu, řekl já? Okamžitě bych byl zatčen a obviněn z přípravy protistátního puče.

Vzhledem k výše uvedenému se nedělní akce jako „divák“ nezúčastním a DSSS svoji oficiální podporu této akce odvolala. Sice asi přijdu o „revoluci“, ale zase se vyhnu místnosti bez oken s tlumícím vyvložkováním proti hluku...

Tomáš Vandas, předseda DSSS