Soudkyně z procesu Vondrák a spol. odstoupila pro podjatost! Přiznala se k členství v KSČ

Usnesení soudkyně Bártové3. ledna 2011 Věra Bártová, předsedkyně senátu Obvodního soudu pro Prahu 1, který soudí "protistátní" samolepkovou skupinu Vondrák-Dupová, se z případu sama vyloučila z důvodu podjatosti. Stalo se tak usnesením ze dne 30. prosince 2010.

V celé akci se angažovalo občanské sdružení K213 a je to nepochybně známkou toho, že se o případ začíná zajímat občanská společnost. V usnesení (ZDE), které soudkyně vydala, přiznala svou komunistickou minulost.

S dotazem na členství v KSČ v případě soudkyně Bártové se před měsícem obrátil předseda DSSS Tomáš Vandas na Obvodní soud pro Prahu 1 (více ZDE). Navzdory nařízení Ústavního soudu ČR o odtajnění minulosti soudců dostal Vandas odpověď v podobě jedné věty, že obvodní soud nedisponuje hodnověrnou informací.

Sama soudkyně Bártová reagovala při soudním jednání loni v říjnu na dotaz aktivisty Jana Šinágla ohledně jejího členství v komunistické straně vyvedením jeho osoby z jednací síně (více ZDE). Přitom ve své čerstvé rezignaci z 30. prosince uvádí, že nepopírá a nikdy neměla potřebu popírat své bývalé členství v totalitní KSČ.

Političtí vězni Patrik Vondrák a Michaela Dupová byli po více než ročním neoprávněném držení ve vazbě na pražské Ruzyni propuštěni na kauci (u každého 400 tisíc korun). Proces kvůli vylepování "protistátních" samolepek, jenž je od počátku výsměchem demokracii a lidským právům, kritizoval i ředitel tiskového odboru kanceláře prezidenta Petr Hájek (více ZDE).

Podle internetového serveru sdružení K213 byl proces s Vondrákem a Dupovou z původně plánovaného lednového data odročen na neurčito.

Tiskové centrum DSSS

K tématu

Společenská záruka sdružení K 213 zapůsobila jako bomba
DSSS se obrátila na soud. Zajímá ji členství v KSČ u soudkyně z procesu s Vondrákem a spol.
Kritika procesu od prezidentské kanceláře