Soudní fraška kvůli samolepkám pokračuje

Soud-vondrak_00625. října 2010 Soudní jednání s bývalým předsedou pražské organizace Dělnické strany Patrikem Vondrákem (na snímku v poutech) a dalšími aktivisty pokračovalo dnes u Obvodního soudu pro Prahu 1. Podpořit je přišel i volební lídr DSSS Tomáš Vandas.

O kauze, kdy současný postkomunistický režim viní obžalované mladé lidi z vylepování samolepek a organizování jakéhosi pochodu, jsme již psali podrobněji několikrát. Celá soudní fraška pokračovala i při dnešním jednání. Na úvod totiž obhájci obžalovaných Vondráka a Dupové (oba již přes rok ve vazbě) vznesli námitku, že nemůže hlavní líčení začít, neboť jejich klientům nebylo umožněno seznámit se s celým vyšetřovacím spisem. Takováto zásadní věc však byla soudkyní odmítnuta jako nepodstatná (!) s poukazem na to, že se prý mohou podívat do spisu dodatečně.

Soud-vondrak_004Dnes probíhaly jednání výpověďmi obžalovaných, z nichž někteří odmítli vypovídat a další shodně uváděli, že se podle jejich tvrzení žádného trestného činu nedopustili. Soud bude pokračovat začátkem měsíce listopadu.

Tiskové centrum DSSS