Soudní parodie na demokracii

10. května 2011 Vedení Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) považuje opětovné odsouzení soudkyní Městského soudu v Brně Šárkou Schinzelovou za pronesené výroky na 1. máje v roce 2009 za důkaz podjatosti soudu a celou kauzu za nechutnou frašku postrádající skutečnou demokracii a svobodu slova a projevu.

Soudní parodie na demokracii Soud absolutně nevzal v potaz skutečnosti, které dnes u soudu v souvislosti s výslechem „znalce“ Michala Mazela zazněly. Pan Mazel potvrdil, že byl v minulosti zaměstnancem ministerstva vnitra a obrany, kandidátem TOP 09, a že při zpracování posudku neviděl ani celý soudní spis, ani neslyšel zvukové záznamy projevů. Jednoduše řečeno: sedl a napsal dle svého subjektivního pocitu, co si myslí.

Soudkyně Schinzelová dnes opětovně argumentovala v odůvodnění rozsudku zdravým rozumem. Je smutné, že právě ona ho evidentně postrádá a dnešní parodie na demokracii je toho zřetelným důkazem. Lze jen doufat, že u krajského soudu se při projednávání odvolání nějaký ten rozum najde.

Za DSSS:

Tomáš Vandas, předseda DSSS

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda

Martin Zbela, místopředseda DSSS

Petr Kotáb, místopředseda DSSS

K tématu

Znalecký posudek ke kause protistátních projevů