Stanovisko DSSS k mimořádným událostem na severu Čech

Stanovisko DSSS k mimořádným událostem... 27. srpna 2011 Ve Varnsdorfu a Rumburku na Děčínsku se včera uskutečnily demonstrace nespokojených občanů, které se staly zlomovou reakcí na četné cikánské útoky v oblasti Lužických hor.

Zatímco ve Varnsdorfu na demonstraci přišlo asi 200 lidí, v Rumburku to už bylo více než půl druhého tisíce občanů. Obě demonstrace se neobešly bez střetů s policejními těžkooděnci, které tam vyslal premiér Nečas údajně k jejich ochraně.

DSSS plánuje na 10. září již řádně ohlášenou demonstraci do Nového Boru, kde nedávno došlo k rasistickému útoků cikánů na hosty tamního baru.

Vzhledem ke včerejším dramatickým událostem na severu Čech zvažujeme na nejbližší dny svolání další demonstrace na podporu místních občanů, proti kterým zkorumpovaný režim udeřil silou, místo aby řešil cikánskou kriminalitu, které v uplynulých letech velkou měrou napomohl.

Podle předsedy DSSS Tomáše Vandase vstoupí 26. srpen 2011 do dějin naší země jako Den odporu veřejnosti, na kterou už žádná nálepka “extremismu” nebude platit. “Od dnešního dne jsme extremisté všichni. Nebojme se a vyjděme do ulic proti vládě podvodníků, která dává přednost nepřizpůsobivým před slušnými občany,” dodal Vandas.

Tiskové centrum DSSS

K tématu

Demonstrace v Rumburku skončila střetem policie a demonstrantů