Stanovisko DSSS: Za chaos ve zdravotnictví nesou vinu ODS a ČSSD

Za chaos ve zdravotnictví nesou vinu...10. února 2011 Dělnická strana sociální spravedlnosti je silně znepokojena vývojem událostí kolem plánovaného exodu lékařů z nemocnic. Rozhodnutí bezpečnostní rady státu povolat do kolabujícího zdravotnictví armádu a vojenskou techniku je podle našeho názoru projevem bezmoci a zoufalství. Bohužel je to důsledek nezodpovědného řízení resortu v průběhu 20 let, na kterém měly největší podíl ODS a ČSSD (viz níže seznam ministrů).

Odnášejí to hlavně těhotné ženy

Je ostudou tohoto korupcí prosáklého absurdistátu, že na problémy ve zdravotnictví mají doplácet zejména těhotné ženy a nastávající rodičky. Jako by nestačilo, že příchodem letošního roku byly současnou koalicí okradeny o porodné a jiné sociální úlevy. Teď jsou právě v tom nejcitlivějším a zároveň nejkrásnějším období života vystaveny nesmírnému stresu, protože jejich stát jim nedokáže zaručit ani plně funkční porodnici s odborným personálem.

I kdyby nedošlo po 1. březnu k nejhoršímu scénáři, již nyní má krize českého zdravotnictví své oběti - budoucí matky a novorozence. Pryč s takovou garniturou, která nezvládá zajištění základní zdravotní péče občanům!

Martin Zbela
místopředseda DSSS

K tématu

Vláda chystá manévry: Odejdou-li lékaři, pomůže armáda

Porodnice prý po odchodu lékařů nezajistí péči jako dosud

Seznam ministrů zdravotnictví ČR 1992-2011

1. Petr Lom - ODS - 1. ledna – 22. června 1993, vláda Václava Klause

2. Luděk Rubáš - ODS - 23. června 1993 – 10. října 1995, vláda Václava Klause

3. Jan Stráský - ODS - 10. října 1995 – 2. ledna 1998, vláda Václava Klause

4. Zuzana Roithová - KDU-ČSL - 2. ledna 1998 – 22. července 1998, vláda Josefa Tošovského

5. Ivan David - ČSSD - 22. července 1998 – 9. prosince 1999, vláda Miloše Zemana

6. Bohumil Fišer - ČSSD - 9. února 2000 – 15. července 2002, vláda Miloše Zemana

7. Marie Součková - ČSSD - 15. července 2002 – 14. dubna 2004, vláda Vladimíra Špidly

8. Jozef Kubinyi - ČSSD - 14. dubna 2004 – 4. srpna 2004, vláda Vladimíra Špidly

9. Milada Emmerová - ČSSD - 4. srpna 2004 – 12. října 2005, vláda Stanislava Grosse (J. Paroubka)

10. David Rath - ČSSD - 4. listopadu 2005 – 4. září 2006, vláda Jiřího Paroubka

11. Tomáš Julínek - ODS - 4. září 2006 – 23. ledna 2009, vláda Mirka Topolánka

12. Daniela Filipiová - ODS - 23. ledna 2009 - 8. května 2009, vláda Mirka Topolánka

13. Dana Jurásková - ODS - 8. května 2009 - 13. července 2010, vláda Jana Fischera

14. Leoš Heger - TOP 09 - od 13. července 2010, vláda Petra Nečase