Stanovisko: ČSSD plánuje šmírování opozice po telefonu

Pec23. dubna 2010 Ministerstvo vnitra České republiky se chystá více slídit v soukromí občanů naší země. Pod záminkou boje s korupcí připravuje razantní zvýšení počtu odposlechu telefonů. Jaký je pravý účel tohoto kroku, je ale zcela zřejmé.

Ministr vnitra Martin Pecina (ČSSD) je známý svými výroky o boji proti údajným extremistům (opoziční DS, nyní DSSS). Bojovat prý hodlá všemi prostředky a tento návrh z dílny jeho ministerstva je pouze součástí dalšího tažení proti nepohodlné politické opozici. Pod jakoukoli směšnou záminkou tak v budoucnu bude moci být odposloucháván každý z nás.

Státní orgány podle odposlechů telefonů snadno zjistí například připravovaná shromáždění, která připravuje nejenom naše strana, ale i další současnému zkorumpovanému systému nepohodlné osoby, a není poté nic jednoduššího, než účelově obsadit prostranství, na kterých jsou akce plánovány, a tím zabránit jejich konání. To je svoboda v podání „našich“ mocných.

Pecina a spol. se tímto návrhem přibližují k vybudování silného totalitního státu, ve kterém budou státní „bezpečnostní“ složky vědět o každém naprosto vše. Necháme si tento razantní zásah do našich soukromých životů, který je účelově skrytý pod roušku boje proti kriminalitě líbit, nebo se dokážeme ozvat?

Možnost změny a prosazení opravdové svobody máme již zanedlouho. Stačí odevzdat ten správný hlasovací lístek v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Petr Kotáb, volební lídr DSSS v Ústeckém kraji