Starostka Duchcova pozvala k jednání o budoucnosti města i DSSS

Dsc02096_3 7. srpna 2013 Radnice města Duchcova v čele se starostkou Jitkou Bártovou si zřejmě uvědomuje tíživou situaci ve městě a proto svolává tzv. kulatý stůl, u něhož by zástupci různých organizací měli diskutovat o nalezení řešení, jak eliminovat kriminalitu a řádění nepřizpůsobivých občanů, zejména z řad cikánského etnika.

Na den 8. srpna 2013 je připravováno jednání právě pod záštitou starostky Bártové, na které byli pozváni i zástupci místní organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Duchcově. Účastnit se ho má také Martin Klika, předseda pracovní skupiny pro sociálně vyloučené lokality a člen Rady Ústeckého kraje.

Naopak, kdo odmítl účast z důvodu přítomnosti „neonacistů“ jsou zástupci místních cikánů a vyčítají tento krok starostce Bártové. Zřejmě asi proto, že by před členy DSSS neměli jak argumentovat a vysvětlovat chování příslušníků jejich komunity.

Místní organizace DSSS pořádá dne 24.8.2013 od 15:00 hod na Náměstí Jiřího z Poděbrad (u zeleného plácku) další shromáždění za pokojný a bezpečný Duchcov.

O připravovaném jednání informují České noviny.

Tiskové centrum DSSS

K tématu:

V Duchcově vznikla pobočka DSSS. Aktivisté chtějí do komunální politiky