Státní zástupce obžaloval čtyři volební lídry DSSS kvůli politickým projevům

Soud-001_219. dubna 2010 V České republice se schyluje k politickému procesu, který nemá v novodobých dějinách země obdoby. Státní zástupce Jan Lata poslal k brněnskému Městskému soudu obžalobu čtyř volebních lídrů DSSS. Důvod? Jejich veřejné projevy na loňské oslavě 1. máje v Brně.

Obžalovaný předseda Dělnické strany Tomáš Vandas varoval před imigrací a zastal se slušných občanů na sídlišti Janov. Tehdejší místopředsedové DS Jiří Štěpánek a Petr Kotáb kritizovali drogovou kriminalitu vietnamské komunity a politiku ministra Kocába. A konečně šéfredaktor Dělnických listů Martin Zbela odsoudil politické procesy v zemi a demonstroval absurdnost zákazů slov registrací novin ministerstvem kultury.

Podrobně: Za jaké výroky policie stíhá předsednictvo DS

Obžalovaní politici se již podrobili policejním výslechům a využili i možnosti nahlédnout do vyšetřovacího spisu. Jeho součástí je i tzv. znalecký posudek Michala Mazela, kandidáta konkurenční TOP 09 do Poslanecké sněmovny ve Středočeském kraji, který se již angažoval v procesu s Dělnickou stranou. Jeho „odbornost“ byla před soudem zpochybněna.

„Je smutné a tragické, že za veřejné projevy musí představitelé opoziční politické strany před soud. V době, kdy se zkorumpovaní politici smějí občanům z televize, mluví o řešení dluhů, které sami způsobili, a přitom si libují ve své beztrestnosti. Holt každá doba má své mučedníky a pokrytecké zločince. Ale spravedlnost nakonec vždycky zvítězila a zvítězí,“ uvedl k obžalobě volební lídr DSSS Tomáš Vandas.

Tiskové centrum DSSS

Komentář k tématu: Novodobý hon na čarodějnice vrcholí

Soud_2