Stávka vůči vládnoucí mafii je legitimní

P6101396 15. června 2011 Zítřejší ohlášená stávka dopravních odborářů vyvolala silné emoce. Vládě se sice pomocí zpolitizované justice a špinavého triku podařilo původní termín oddálit, ale nikoliv zrušit. Naopak ještě přilila olej do ohně a stávka tak bude celodenní a tvrdší.

Vládnoucí garnitura včetně prezidenta Klause stávkující kritizuje s tím, že si berou občany za rukojmí a nechybí ani hlasy k tvrdému postupu vůči odborářům, například vyhazov z práce. Avšak není to právě vláda této země, která si z občanů dělá doslova dobrý den, která připravuje zlodějské zákony nazývané reformy, která dnes a denně dokazuje svými korupčními kauzami svoji zkorumpovanost a nekompetentnost?

Jakýkoliv odpor vůči vládnoucí mafii, tedy i stávka, je legitimním postojem a reakcí občanů této země na devastaci společnosti, na rozkrádání státního majetku a na papalášské manýry novodobých monarchů. Myslím si však, že doposud jsme až příliš mírní a inspiraci bychom si mohli vzít třeba z Islandu či Egypta, kde jsou již pohlaváři bývalého režimu souzeni za finanční krizi, krádeže a zneužívání svého postavení.

Vyzývám proto všechny naše členy a sympatizanty, aby stávku podpořili. Zde totiž nejde jen o odboráře či zablokované silnice. Jde o naší budoucnost, o politickém a ekonomickém směřování země, o to, zda budeme i nadále trpět v čele tohoto státu zloděje a nenažrané korytáře.

Tomáš Vandas, předseda DSSS