Zrušení porodného je zločinem na budoucnosti

Dsc0538518. června 2010 Rodící se vládní koalice deklaruje již první asociální krok. Navrhuje zrušit porodné a snížit o deset procent objem peněz vyplácených na sociální dávky. Jestliže se někdo nyní diví, jak je to možné, tak mu musím říci, že špatně četl a poslouchal předáky TOP 09 v předvolebních vystoupeních, protože oni jasně prohlašovali, že porodné chtějí zrušit.

Jeden z vůdčích představitelů TOP 09 také cynicky podotkl, že nastávající maminky přeci nechtějí podmiňovat narození potomka výplatou porodného. Strany budoucí koalice deklarují, že vytvoří „vládu rozpočtové kázně“ a že zamezí rozpočtovému deficitu tím, že stát nebude „rozhazovat“. Hned u prvního kroku je vidět, že tato koalice zaútočila a bude nemilosrdně útočit na ty nejzranitelnější a nejslabší. Ti budou platit jejich „rozpočtovou kázeň“, tj. sociálně slabší vrstvy, matky samoživitelky, invalidé, důchodci a nezaměstnaní.

Rozhodně to nebude velkokapitál, který bude stále nedostatečně zdaněný a státní zakázky budou stále neprůhledné. Přece nemůžeme chtít průhledné, férové, výnosné zakázky, když ve vládě bude sedět „odpovědný hospodář“ Kalousek, bývalý ekonomický náměstek na ministerstvu obrany, u něhož končily stopy mnohých podezřelých zakázek tohoto resortu. On a další z TOP 09, VV či ODS jsou zajištěni, nikdo z jejich blízkých nemusí řešit existenční dilemata jako většina českých a moravských nastávajících matek.

Ano, mohli bychom použít onen zmíněný mravní imperativ, kde bychom s povytaženým obočím kárali: Přece nevyměníte mateřství za peníze. Skutečnost je však jiná.

Narození dítěte je velká finanční zátěž pro celou rodinu. Jsem přesvědčen, že každá rodina dá pro narozeného človíčka první poslední, že rozhodně nelituje peněz nutných na nákup všeho potřebného. Jenže co dělat, když rodina nemá peněz nazbyt, otec dítěte je bez práce a jejich rodiče nic nerestituovali, tak samozřejmě zvažují narození dítěte. Mají strach, aby se dítě nenarodilo do prostředí, které by nezajistilo jeho všestranný rozvoj. Zvláště ve světle, kdy slyší zprávy, že si jejich dítě bude muset platit za zdraví, že školu vystuduje jen takovou, na jakou bude mít, a že do důchodu nikdy nepůjde, protože privátní důchodový fond byl managementem „vyveden“ na Kajmanské ostrovy…   
   
Takže se oprávněně bojí budoucnosti. Děti narozené českým a moravským matkám jsou zárukou dalšího vývoje národa. Právě porodné bylo takovou pomocí, jak ulehčit jejich start do života.

Přímým důsledkem této asociálnosti bude úbytek narozených dětí a tím se bude snižovat počet obyvatel. Možná je to součást širšího záměru na uskutečnění zločinné bruselské multikulti politiky. Zrušíme porodné, bude se rodit méně dětí a úbytek obyvatelstva nahradíme masovým přílivem cizinců ze všech koutů světa…

Pro DSSS je nepřijatelné, aby dluhy a rozkradení tohoto státu platily rodiny s dětmi. Ty tento dluh nezpůsobily. Hlavními viníky jsou „nové tváře“ ODS, TOP 09 a VV, které seděly ve vládách, kdy se privatizovalo, rozdělovalo, porcovalo… Ale i vítěz voleb, opoziční ČSSD, nemá svědomí čisté. Chybí-li miliardy na sociální výdaje, tak zde je jednoduchá pomoc, přesně jak to říkal volební lídr DSSS Tomáš Vandas. Odvolejme vojáky ze zahraničních okupačních misí, přestaňme podporovat opozici na Kubě a v Bělorusku a udělejme audity hospodaření jednotlivých ministerstev a peněz bude!
   
Není však pravdou, že by se nová vláda úplně nestarala o matky. Jmenovitě ODS navrhovala před volbami jakousi alternativu školek, kdy o děti by se starala firma, kde by byla matka zaměstnaná. To už tady bylo, jmenovitě v 19. století (v dobách raného kapitalismu – zlatá doba, alespoň podle špiček ODS), kdy byly při fabrikách zřizovány tzv. útulky pro děti zaměstnankyň. Žádná kvalitní, systémová, moderní předškolní výchova, jak jí známe z mateřských školek, ale obyčejné hlídání, aby matka mohla pracovat u pásu dvanáct hodin za mizernou mzdu a ještě být vděčná zaměstnavateli, že jí hlídá dítě.
    
Zrušení porodného, to jen pokusný balonek budoucí vlády, protože ta připravuje daleko horší věci. Jestliže dnes jsou někteří šokováni tímto návrhem, tak co budou dělat, až koalice vyjde se zdravotní reformou s podtitulem: Nemáš peníze? Tak umři! 

Jiří Štěpánek