Tady končí legrace! Spojíme se s odboráři

Tady končí legrace! Spojíme se s odboráři22. června 2011 Koaliční mašinérie nasadila v Poslanecké sněmovně ostré tempo a snaží se protlačit jeden „reformní“ zákon za druhým. Nejnověji prodlužování věku odchodu do důchodu až na sedmdesát let a změny ve zdravotnictví, znamenající další zdražování lékařské péče.

S tím ostře kontrastují zveřejňované informace o sladkém žití státních manažerů, kteří spolu s nemravnými platy disponují požitky na úrovni vladařů, o bující korupci a účelovém zadávání státních zakázek, ze kterých se doslova staly dojné krávy, či o snaze poslanců prosadit dvě stě třicetitisícový plat a časově neomezené členství v dozorčích a správních radách.

Takové jednání vládní sebranky lze hodnotit jako obyčejný výsměch občanům této země. Oni neustále hovoří o nutnosti tzv. reforem, ale ve skutečnosti nejde o nic jiného, než kdo zaplatí jejich zlodějny za posledních dvacet let. A jelikož oni své nakradené majetky tenčit rozhodně nechtějí, mají to být opět daňoví poplatníci.

V této situaci už končí legrace! Je potřeba říci dost navrhovaným zhovadilostem a nenažraným parazitům. Dělnická strana proto bude v následujících týdnech iniciovat jednání se všemi, kdo už mají takového vládnutí plné zuby. Ať již s odborovými organizacemi, profesními sdruženími zaměstnanců či drobnými podnikateli. Spojuje nás totiž společný zájem: odstranit vládnoucí zkorumpovanou elitu a postavit její exponenty před spravedlivý lidový soud.

Tomáš Vandas, předseda DSSS