To se to staví, za naše tresty!

13. ledna 2012 Kauza „Mazel“ již několik dnů hýbe českými médii. Jde o to, že advokát Petr Kočí si dovolil vznést k soudu námitku podjatosti „soudního znalce“ Michala Mazla v soudním procesu, a jako argumenty použil možný židovský původ a ekonomickou závislost pana „znalce“ na vypracovávání posudků. Zcela logicky pak novináři přetřásali pouze první věc, neboť je to mediálně zajímavé a odporující současné politické a společenské korektnosti.

Co je však nesporné, to je ekonomický profit Michala Mazla, který se angažoval a angažuje prakticky ve všech kauzách, kde dochází k souzení lidí za symboly, nášivky, číslice, trička, transparenty atd. Už mnoho nevinných lidí bylo právě kvůli jeho slohovým pamfletům odsouzeno. A když se podíváte, jak mu roste jeho honosné sídlo ve vilové čtvrti ve Vraném nad Vltavou u Prahy (náhled), kde podle databáze živnostníků sepisuje svoje posudky (více), nemusíme dál nic dodávat. Vždyť i já a moji straničtí kolegové jsme panu Mazlovi svými podmíněnými tresty také přispěli na nějakou tu luxusní věc do chaloupky.

To se to staví, za naše tresty, že pane „znalče“? Statisícové odměny za pokřivené posudky však jeho stejně pokřivenému charakteru nevadily. Co ho však asi nyní donutilo vzdát se své výnosné pozice soudního znalce, to je obyčejný strach. Strach z toho, co přinese budoucnost. Já však mohu garantovat jeho osobě jediné: právo na spravedlivý proces a spravedlivý soud. Tedy to, čeho jsme se od něj a od naší justice nedočkali.

Tomáš Vandas, předseda DSSS

K tématu

PŘEHLED: Odměny znalců jsou astronomické

Advokát Kočí viní Mazla z předražení posudků

Posudek proti DS sepsal pro vládu falešný znalec z TOP 09

Naúčtoval si 400 tisíc za obrázky

Michal MazelBýt znalcem v oboru politického extremismu je v této zemi hotový zlatý důl. Za jednu sepsanou (či spíše zkopírovanou) stranu znaleckého textu je policie ochotna zaplatit více než tisíc korun, přičemž kvalitu práce nikdo nikdy neověří: důležitý je pouze předem daný závěr, že všechny předložené předměty, texty písní, symboly apod. jsou závadné, protože propagují neonacismus.

Jeden příklad za všechny

Vysoká škola Karlovy Vary, znalecký posudek č. 50/P-2010 (9. 5. 2011; správně má být 22. 3. 2011), odměna 394 451 Kč: Autory posudku jsou Michal Mazel a Jan Chmelík jako oponent, rozsah 502 stran (velkou část ale tvoří obrázky); obsahem je dokazování, že závadové jsou i obaly, booklety hudebních CD atp. Více

Zdroj: http://paragraphos.pecina.cz/