Tomio Okamura – Český patriot nebo kamikadze?

Tomio Okamura – Český patriot nebo kamikadze?8. června 2011 V nedávné době jsem si na doporučení svých známých přečetl některé příspěvky na blogu pana Okamury a byl jsem více než hodně mile překvapen. Z jeho článků a postřehů o dění v České republice jsem se přesvědčil jako většina mých známých, že to není pouhá mediální a podnikatelská „celebrita“ jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud bych shrnul mou představu o celebritách, tak bych se nedozvěděl více, než kde si kupují boty nebo do jakých kostýmků oblékají svá zvířátka.

Naštěstí jsem se přesvědčil o pravém opaku a ve světle jeho textů jsem spatřil obrovskou shodu s názory i postoji, které jsou mi vlastní. Neváhal jsem a při zjištění, že pan Okamura vydal svou knihu „Umění vládnout“, přečetl jsem si ji.

Tato kniha je velice povedená jak po stránce názorové, tak po čtivosti k jejímu pochopení. Pouze člověk, který chápat nechce nebo odmítá jakékoli formy vlastenectví, tuto knihu odsoudí. V knize jsem se setkal s přetiskem postřehů z Okamurova blogu a dalšími, které jsem ještě neviděl. Musím uznat, že tento člověk, ať je jakéhokoli původu nebo národnosti, rozumí lépe situaci a volání o pomoc v naší zemi než sama celá naše vláda. Počínaje politickými procesy, které zasáhly nejen DS, ale i nevinně odsouzené vězně v naší zemi až po řešení národnostních problémů a vyrovnání se s historií tak jak byla.

Název tohoto příspěvku nese titulek, zdali je českým patriotem nebo sebevražedníkem… Pan Okamura jistě odpustí, ale patriotistické články nebo zpochybňování všemocných soudů a vládců v naší zemi je pro dosavadní režim zcela nepřípustné, nekorektní a až extrémistické. Jsem velice rád, že právě on se nebojí nazývat věci pravým jménem a upozorňuje na skutečné problémy naší země. Pevně budu doufat, že knihou neskončila jeho aktivita a neskončí v ústraní jako extrémista nebo neonacista. I nás se snaží tento systém zničit pomocí médií a masáží plnou lží pro veřejnost. Ani zákazy, ani perzekuce nás nezastaví od svaté povinnosti upozornit veřejnost na skryté hrozby v naší zemi. Naší politickou činnost neděláme pro peníze, slávu nebo zviditelnění, ale pro národ na rozdíl od současných politiků z parlamentu. Blaho vlasti budiž nejvyšším zákonem a nad tento zákon není a nikdy nebude žádná vládnoucí elita, která se točí a překabátí podle aktuální potřeby.

Českým patriotem se stává člověk, který uznává práva naší země, její zachování a chce pro ni jen to nejlepší. Nebojím se proto označit pana Okamuru za českého patriota, tak jako se nebojím označit většinu členů a příznivců DSSS, kterým není lhostejný osud naší země.

Na závěr bych chtěl pana Okamuru vyzvat, aby ustoupil od své zásady a vstoupil jakýmkoli způsobem do politiky, kam se domnívám, že patří. Pokud takových lidí bude více, vznikne opozice a ta smete všechny přestárlé dinosaury a zloděje ze scény do propadliště dějin.

Jiří Froněk, MO DSSS Karlovy Vary

jiri.fronek@post.cz