Trestný čin: držení vlajky

V_28. října 2010 Český Kocourkov nabyl opět reálnějších rozměrů. Na mém volebním mítinku došlo k zadržení a posléze obvinění dvou našich členů. Podle policie se dopustili trestného činu tím, že drželi vlajku Dělnické mládeže a Dělnické strany.

Zdá se vám to absurdní? Mně rovněž. Když se půjdete podívat na komunistickou oslavu prvního máje, z přehlídky rudých vlajek, symbolů Lenina, Marxe, Stalina či Gottwalda dostanete pocit, že jste někde ve skanzenu. Podotýkám, že všechny tyto symboly jsou podle platného zákona symboly zločinecké organizace. A postihuje jejich držení či prezentaci na veřejnosti policie? Nikoliv.

Proč tedy na jedné straně vadí ozubené kolečko s písmeny D a S, znak rozpuštěné, tedy nezakázané strany, zatímco znaky komunismu jsou přehlíženy s bohorovným klidem? Odpověď je vcelku jednoduchá. Komunisté jsou totiž součástí stávajícího establishmentu, zatímco naše hnutí je skutečnou nefalšovanou opozicí. A tak jsme svědky zavírání za tetování, za vylepování samolepek, za nošení trička s číslicí 18 či nejnověji za držení vlajky.

Včera jsem telefonicky hovořil s předsedou senátu Nejvyššího správního soudu Vojtěchem Šimíčkem. Sdělil jsem mu, k jakým situacím dnes dochází, že lidé jsou obviňováni na základě totální neznalosti právních podkladů policie a státních zástupců. Jeho vyjádření bylo, že soud nemůže dávat další právní rozklad či stanovit jasné mantinely nad rámec rozsudku ve věci Dělnické strany. A tak budeme asi svědky neustálého chaosu, kdy si exponenti současného režimu budou dělat z verdiktu soudu cár papíru a vybírat si jen to, co se jim hodí.

Budeme se bránit. Budeme se soudit. Budeme nahlas říkat, jaká je pravda a jaká je ve skutečnosti ta česká „demokracie“. Vím, že v boji proti státní mašinérii to nejsou moc silné zbraně. Ale i tak do toho půjdeme!    

Tomáš Vandas

 

K tématu odjinud:

radnice-litvínov

Policie obvinila mladíky, kteří nesly symboly zakázané Dělnické strany

V Mostě byli obviněni dva příznivci DSSS

Za zakázané vlajky na mítinku DSSS v Litvínově a v Mostě padlo obvinění