Tresty nad Vandasem a spol. potvrdil soudce komunista

Tresty nad Vandasem a spol. potvrdil soudce komunista11. ledna 2012 Je to paradox, který ovšem v českém postkomunistickém bordelu není ojedinělý. Podmíněné tresty kvůli veřejným projevům minulý týden potvrdil předákům DSSS soudce Karel Hortík (na snímku zde). Právě ten figuruje na seznamů bývalých členů zločinecké KSČ, který před rokem zveřejnilo Ministerstvo spravedlnosti.

Z pohledu soudce Hortíka ohrožují předseda dělnické strany Tomáš Vandas a další místopředsedové svobodu a demokracii v naší zemi. Měli se tak dopustit projevy na náměstí (viz níže). S potíráním “protistátních živlů” má soudce Hortík zřejmě bohaté zkušenosti i z minulého totalitního režimu, jenž se vyznačoval represivní nesnášenlivostí vůči neoficiálním názorům. Mnozí kvůli svým postojům přišli o práci nebo v horším případě skončili v kriminále.

Je politicky-odborně připravený

Soudce Hortík figuruje na seznamu normalizačních soudců minimálně od roku 1972, kdy ho tehdejší předsednictvo ústředního výboru Národní fronty České socialistické republiky navrhlo na post soudce pro městský soud v Brně. “Kandidáti byli vybráni po pečlivém zhodnocení jejich politicko-odborné připravenosti,” píše se v návrhu ústředního výboru (více). Není divu, Husákův režim potřeboval k utahování šroubů po nedávném Pražském jaru kvalitní kádry.

Důvěry ze strany komunistického režimu se soudce Hortík opětovně dočkal i v roce 1981, kdy byl “povýšen” ke krajskému soudu v Brně. Bezprávní režim ocenil jeho angažovanost “na prosazování a uskutečňování záměrů socialistického soudnictví” (více).

Roky plynuly, přišla Havlova falešná revoluce, a pro mnohé “hortíky” bylo nutné převléknout kabáty. Vyplatilo se to. Už v roce 1992 byl soudce Hortík potvrzen demokratickou Českou národní radou u krajského soudu v Brně. Tentokrát už nalezneme před jeho jménem titul JUDr. (více).

Za co bylo odsouzeno vedení DSSS

Předsedu dělnické strany Vandase potrestal soud za výroky o „ničivé imigrantské vlně tsunami“ a situaci na sídlišti Janov. Shodný čtyřměsíční trest s podmínkou na 20 měsíců dostal i místopředseda DSSS Petr Kotáb za parafrázi písničky Michaela Kocába “Romům, těm je v Čechách hej, Češi jim všechno zaplatí“.

Místopředseda DSSS a šéfredaktor stranických Dělnických listů Martin Zbela odešel od soudu s tvrdším trestem. Soud jej za kritiku politických procesů v zemi odsoudil k podmíněnému trestu sedmi měsíců s odkladem na dva roky. Výkonný místopředseda DSSS Jiří Štěpánek za pranýřování vietnamské kriminality vyfasoval nejtvrdší trest osmi měsíců, rovněž s odkladem na dva roky. (Více: Za jaké výroky byli předáci DSSS odsouzeni).

Tiskové centrum DSSS

K tématu

Dojmy ze soudní frašky

Odsouzení vedení DSSS je útokem na svobodu slova