U metra Černý Most se uskuteční demonstrace proti kriminalitě

U metra Černý Most se uskuteční demonstrace proti kriminalitě17. října 2011 V posledních měsících začali být na pražské sídliště Černý Most systematicky sestěhováváni nepřizpůsobiví jedinci, často romské národnosti, v důsledku čehož se v lokalitě značně zhoršila situace ohledně kriminality, drog a dalších sociálně patologických jevů.

Drzost a napadání starousedlíků se bohužel stalo běžnou normou chování nepřizpůsobivých na tomto jinak architektonicky krásném sídlišti. S napadením z řad cikánského etnika se měli možnost setkat zhruba před dvěma měsíci i naši kamarádi. Když naši lidé napomenuli v nočních hodinách cikány za hlasité provozování hudby a požádali je o její ztišení, tak byli napadeni skupinou cikánů, která však naštěstí v tomto případě přecenila své možnosti. Mnozí další starousedlíci bohužel takové štěstí neměli.

V současnosti nám začaly chodit zprávy od místních lidí, ve kterých nás žádají o pomoc. První osobní kontakty již proběhly. DSSS Praha nemohla nadále přihlížet tomu, jak stát a policie neplní své povinnosti a rozhodla se uspořádat v dané lokalitě mítink s občany. Chceme vyjádřit svoje znepokojení nad rostoucí kriminalitou mladistvých gangů nepřizpůsobivých lidí a vyjádřit svoji plnou podporu slušným obyvatelům Černého Mostu. Nechceme, aby v Praze vznikala nová ghetta podobná lokalitám na severu Čech.

DSSS tedy svolává protestní shromáždění, které se uskuteční ve středu 26. října od 17.30 hod. před stanicí metra Černý Most (trasa B). Akce je řádně nahlášena. Účast přislíbil i předseda DSSS pan Tomáš Vandas. Zváni jsou všichni slušní lidé, kteří nechtějí jen přihlížet tomu, jak se další krásné místo mění v ponurou stoku.

Tiskový odbor DSSS Praha