Udo Voigt je v České republice

Udo Voigt je v České republice28. května 2011 První den své oficiální návštěvy v České republice má za sebou delegace Národně demokratické strany Německa (NPD) v čele s předsedou Udo Voigtem, která je zde na pozvání Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).

V odpoledních hodinách se uskutečnila v pražském hotelu ILF oficiální tisková konference, které se kromě lídrů stran Tomáše Vandase a Udo Voigta zúčastnili místopředseda DSSS Jiří Štěpánek a Uwe Meenen, šéfredaktor stranického tisku NPD Deutsche Stimme.

Na tiskové konferenci zazněly z úst Tomáše Vandase a Udo Voigta kritické připomínky na současný vývoj v Evropě, na nebezpečí islamizace a nekontrolovatelné imigrace, která se může stát záhubou starého kontinentu.

I proto oba straničtí šéfové vyjádřili nutnost spolupráce nacionalistických stran v Evropě a nutnost bojovat za Evropu národů. Ve večerních hodinách se pak Udo Voigt setkal se zástupci krajských organizací dělnické strany. V neděli pak program delegace NPD pokračuje neformální prohlídkou pražských kulturních památek.

Tiskové centrum DSSS

Foto: Ladislav Budz