Uhde hledá diskutéry pro Vandase. Pak prý může do televize

Uhde hledá diskutéry pro Vandase. Pak prý může do televize13. listopadu 2011 Předseda Rady České televize Milan Uhde poskytl rozhovor cikánskému a rasistickému serveru Romea.cz, ve kterém mimo jiné odpovídal i na otázky tzv. extremismu a neonacismu.

Jedna z otázek se věnovala i pozvání předsedy Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáše Vandase do diskusního pořadu ČT Politické spektrum, který je prý tímto způsobem představován veřejnosti jako legitimní(!) politik. Na to pan Uhde odpověděl:

„Nejsem v tomto ohledu arbiter. Nemohu a nesmím České televizi zasahovat do toho, zda pana Vandase do studia pozve či nikoli. Ale podle mého názoru není korektní a správné dávat mu za těchto okolností k dispozici obrazovku, aby sám jako sólista své „názory“ v ČT hlásal. Jsem přesvědčen, že má-li dostat příležitost, tak se proti němu má posadit někdo, kdo mu umí oponovat, kdo má širší znalosti o tématu a zná souvislosti. A kdo by tedy mohl poukazovat na spornost toho, co jeho protějšek říká. To myslím můžeme brát jako možnost. Ale posadit ho před kameru a umožnit mu, aby vykládal, co mu slina přinese na jazyk, a neobstarat mu při tom oponenturu je podle mě velká chyba. Je ovšem otázka, kdo mu má toho oponenta konkrétně dělat. Sám bych do televize s žádným takovým člověkem diskutovat nešel. Rezolutně to odmítám. Nedokázal bych to v klidu a korektně. Jestli se tedy najde někdo, kdo by byl ochoten s panem Vandasem diskutovat a oponovat mu přitom, pak by mohl být pan Vandas do studia pozván. Bez kvalifikovaného oponenta to nepokládám za správné.“

Jak je vidět pan Uhde si na diskusi s předsedou Vandasem netroufá a ani neví, kdo by mu tedy mohl v diskusi stačit. Že by snad někdo z vládní a parlamentní „elity“? O tom lze s úspěchem pochybovat. Oni jsou přece zaneprázdněni reformními úkoly a jak dále okrádat občany tohoto státu. Nevíte tedy o někom, aby mohl jít Tomáš Vandas vůbec do televize?

Tiskové centrum DSSS

K tématu

Vystoupení Tomáše Vandase na ČT24