Ukrajinská kauza Tymošenkové je inspirací pro ČR

Ukrajinská kauza Tymošenkové je inspirací pro ČR11. října 2011 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) považuje odsouzení ukrajinské expremiérky Tymošenkové za vnitřní záležitost Ukrajiny, jako svrchovaného a samostatného státu.

Vyděšené reakce bruselského centra Evropské unie, kdy již dopředu bylo avizováno, že odsuzující rozsudek nad Tymošenkovou ohrozí pozici Ukrajiny ve sbližovacím procesu s unií, či reakce Polska, které nyní předsedá EU, o tom, že verdikt pošramotil pověst Kyjeva v rámci Evropy, lze považovat za hrubé zasahování do vnitřních kompetencí Ukrajiny.

Je smutnou skutečností, že pozadu nezůstávají v kritice ani čeští politici, kteří v čele se stále usínajícím ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, kritizovali údajně zastaralou legislativu Ukrajiny a pohoršovali se nad vyneseným trestem.

Jejich rozhořčení lze chápat. Je z toho až okatě viditelná obava, že by je podobný osud mohl potkat v budoucnosti také. Vládní elita ČR, zkorumpovaná do morku kostí, má tolik másla na hlavě, že by ho mohla prodávat. A je velmi pravděpodobné, že po změně režimu, ke které musí v naší zemi bezpodmínečně dojít, budou viníci a pachatelé trestáni podobným způsobem, ne-li přísnějším.

Tomáš Vandas, předseda DSSS