Upocený udavač není pro nás soupeř

17. května 2011 Brněnské soudní jednání o projevech na Prvního máje před dvěma lety ukázalo jednu věc: současná republika není demokratická, jak se snaží ukazovat směrem k zahraničí. Všechno je jen na papíru, protože v praxi se neuznává základní právo občana – svoboda projevu.

V soudní síni jsem měl pocit marnosti, protože ať řeknete, co řeknete, tak předem víte, že to bude smeteno se stolu. Minule jsem byl odsouzen na základě selského rozumu, nyní to bylo pro změnu na základě zdravého rozumu. A já myslel, že rozsudky se vynášejí jménem republiky… A také bych nikdy neřekl, že nezávislý soudní znalec je součástí obžaloby. 

Z každé životní zkušenosti, ať špatné nebo dobré, je nutné vyvodit si nějaký závěr do budoucna. A to mně tento soud poskytl měrou vrchovatou. Poznal jsem, že není nutné se bát našich nepřátel. Ono to vypadá na první pohled impozantně a nebezpečně. Proti vám stojí soud, státní zástupce, soudní znalec a vše je podepřeno policejní vyšetřovací mašinérií. Ale na osobě soudního znalce poznáte, že proti vám nestojí pevná autorita, ale mravní invalida a prospěchář.

Uvědomme si, že Mazel, který na základě svých posudků posílá lidi do vězení, to nečiní z idealistického nadšení a přesvědčení. On to dělá z pohnutek nízkých. Dělá to kvůli svému materiálnímu prospěchu, kvůli své peněžence a svému plnému břichu. Je to upocený udavač, snažící se zasloužit si svojí mrzkou, jidášskou mzdu. To není přeci soupeř, pro nás vlastence.

Všichni víme, že se blíží soudní procesy s těmi, kdo měli na sobě "zakázané" symboly, symboly Dělnické strany. Pro ně mám na základě brněnského soudu jednu radu. Nemáte se čeho bát, uvědomte si, že vy máte pravdu. Vy nebudete stát před soudem proto, že jste porušili nějaký zákon, ale proto, že nějaký zákon ti nahoře překroutili k obrazu svému. To mějte na paměti.

Rozsudky brněnského soudu mě a mé kolegy nezlomily, ale naopak zatvrdily, že půjdeme dál ve své práci s vědomím nutnosti pracovat pro tuto republiku. Na naší straně je pravda, ale i právo. Právo účelově nepřekroucené, právo čisté a skutečné.

Není daleko doba, kdy předložíme Mazelům, Latům, Schinzelům a dalším politický účet za jejich udavačskou práci.

Jiří Štěpánek, místopředseda DSSS

K tématu

FOTOREPORT: Soudní jednání s funkcionáři DSSS

Vandas a spol. odsouzeni aneb Soudní parodie na demokracii