Útočníci napadli manžele kandidující do Sněmovny

Novy-2kruh

3. května 2010 Včera ve večerních hodinách byla skupinou útočníků cikánské národnosti napadena předsedkyně místní organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Krupce Anna Holešinská s manželem, který musel v sebeobraně použít plynovou pistoli. K incidentu došlo v ulici Dukelských hrdinů.

„Na místo byla následně našimi aktivisty přivolána Policie České republiky, která zbraň zabavila a jednomu z útočníků zavolala sanitku,“ uvedl podrobnosti incidentu krajský lídr DSSS Petr Kotáb.
 
Anna Holešinská (59) kandiduje na osmém místě kandidátky DSSS v Ústeckým kraji. Její o rok starší manžel Stanislav Holešínský, invalidní důchodce, se uchází o důvěru voličů v Libereckém kraji.

„Pan Holešinský použil zbraň v okamžiku, kdy byl sražen na zem a útočící cikáni do něj kopali. Utrpěl různá poranění a nemůže se postavit na nohy. Policisté mu odmítli přivolat zdravotnickou pomoc, kterou si prý musí obstarat sám,“ dodal Petr Kotáb.

Stanislav Holešinský byl nakonec hospitalizován v Teplicích. Má naražená žebra a koleno a podlitiny po celém těle. DSSS podá na útočníky i zasahující policisty trestní oznámení a bude se incidentem podrobně zabývat.

Tiskové centrum DSSS