V Praze se radili šéfové místních organizací DSSS

Porada26-6-10-00126. června 2010 Příprava na podzimní komunální a senátní volby byla hlavním tématem sobotní celorepublikové porady zástupců místních organizací Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Praze. S hlavním projevem k funkcionářům vystoupil lídr strany Tomáš Vandas.

Jednotlivé místní buňky DSSS mají zhruba měsíc na sestavení kandidátek na radnice. „Výsledky parlamentních voleb nám daly velkou naději uspět v řadě měst a obcí. To platí zejména pro lokality, jako jsou Ústecký, Karlovarský či Moravskoslezský kraj. Zajímavé výsledky jsme zaznamenali i v kraji Jihočeském,“ hodnotil volby s výhledem na ty další Vandas.

Ještě než začala diskuze, vystoupil s krátkým příspěvkem šéfredaktor Dělnických listů Martin Zbela. Nové číslo listů bylo k dispozici přímo na konferenci, stejně tak čerstvé vydání novin Hlas mládeže. „Komunální politika je o praktických, každodenních tématech, se kterými se setkáváme všichni ve svém bydlišti. Právě na tyto problémy bychom se měli v nadcházející kampani zaměřit,“ dodal Zbela.

Debata účastníků sobotní porady v Praze se točila zejména kolem výsledků parlamentních voleb, uplynulé kampani, ale také o přípravě na podzimní sjezd strany, na kterém dojde ke zvolení nového vedení DSSS.

Tiskové centrum DSSS