V zaplavených Troubkách pomáhali členové DSSS

1_5

24. května 2010 Obec Troubky na Přerovsku, kterou zaplavila počátkem minulého týdne rozvodněná řeka Bečva, se pomalu vzpamatovává z katastrofy. Tak jako asi každému není lhostejný osud obyvatel zaplavených oblastí, pasivní nezůstali ani členové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Právě proto se jihomoravská organizace DSSS rozhodla uspořádat humanitární sbírku na pomoc lidem postiženým povodněmi.

220520101114„Byla vybrána finanční hotovost od členů místních organizací na jihu Moravy a také od různých dárců. Za tyto finanční prostředky jsme nakoupili balenou vodu a také čistící prostředky,“ uvedl předseda znojemské DSSS Arnošt Zittner.

V sobotu 22. května vyrazila záchranná dodávka DSSS i s humanitární pomocí do obce Troubky. „Při příjezdu do obce jsme navštívili krizový štáb. Hned jsme zjistili, že není něco v pořádku. V první chvíli jsme hledali nějaké sběrné místo, kde bychom dovezený materiál předali, což se nám ani nepovedlo. Byli jsme osloveni jedním koordinátorem pomoci, abychom odjeli více na sever, že v Troubkách mají materiálu dostatek a že už nic nechtějí,“ popisuje příjezd do obce Zittner.

220520101125Humanitární štáb DSSS se tedy rozhodl, že Troubky opustí a zamíří do jiných zatopených oblastí dle pokynů koordinátora.

„Když jsme však projížděli zdevastovanou obcí Troubky, začali nás oslovovat místní občané s dotazem, jestli nemáme balenou vodu. V té chvíli jsme zjistili, že zde žádná pomoc není koordinovaná tak, jak se tvrdí v médiích. Proto jsme se rozhodli náš dovezený materiál rozdat přímo místním lidem,“ pokračuje znojemský předseda DSSS.

Dodávka DSSS tak pomalu projížděla postiženou částí Troubek a její tým rozdával materiál lidem přímo do domu. „Občané byli rádi a dostalo se nám od nich mnoho díků. Proto jsme na konci odjížděli s pocitem, že tato pomoc byla velmi dobrá, ale i užitečná,“ uzavřel Arnošt Zittner.

220520101135Další humanitární pomoc ze strany členů a funkcionářů DSSS proběhla ještě v neděli 23. května s obdobným výsledkem.

Tiskové centrum DSSS

Fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie