V Rotavě se cikáni mstí za protest DSSS

V Rotavě se cikáni mstí za protest DSSS12. listopadu 2011 V Rotavě (Karlovarský kraj) se šíří cikánské násilí. V nočních hodinách na 12. listopadu došlo opět k napadení obyvatelů Rotavy. Šest lidí bylo napadeno a ohrožováno na zdraví, dva z toho byli převezeni rychlou záchrannou službou k ošetření.

Celý incident se odehrál tak, že opilý host cikánské národnosti odešel z restauračního zařízení, po chvíli se vrátil a začalo napadání. K jednomu z hostů přišel zezadu k židli a shodil jej nečekaně na zem, poté za častování rasistických nadávek jej tloukl. Začal rozdávat všem ostatním hostům pěsti a chtěl je napadnout židlí. Tomu někteří duchapřítomní hosté zabránili. Celý incident poté dovršil venku, kde již skupina cikánů napadla dalšího občana a ten musel být poté také ošetřen v nemocnici.

Údajným důvodem měla být jeho účast na pochodu dělnické strany dne 29. října, ale tyto útoky nebyly ojedinělé ani před pochodem. Důvodem je samozřejmě rasová nesnášenlivost vůči starousedlíkům ze strany těchto „králů džungle“ v Rotavě. Všechny tyto problémy, kvůli kterým musí obyvatelé trpět rasismus a násilí, jsou již dlouhá léta neřešeny.

Vyvrcholením tohoto incidentu je samozřejmě příjezd Policie ČR a Městské policie Rotava. Bedlivě budeme sledovat, jakým způsobem se toho vyšetřování bude vyvíjet. Bohužel však musíme konstatovat, že pachatel není ve vazbě, jak by si někteří mysleli za útok na skupinu obyvatel, ale je vyšetřován na svobodě. Justice často podceňuje rizika těchto trestných činů a vazební vězení využívá spíše pro politické vězně, kterých je v naší zemi již mnoho.

Nehodláme se ale nechat zastrašit a porušit svůj slib daný obyvatelům Rotavy, a přijdeme je proto opět podpořit. Pokud se nestará vláda, obce a policie o své občany a jejich bezpečnost, musíme tak učinit my – národní opozice.

Budeme proto iniciovat petici za okamžité odstoupení starostky, demisi celého zastupitelstva a vyhlášení nových komunálních voleb, ve kterých by se o místa v zastupitelstvu ucházeli i kandidáti DSSS.

Jiří Froněk, předseda KR DSSS Karlovarského kraje

K tématu

FOTOREPORT: Dělníci pochodovali Rotavou