Vandas a spol. odsouzeni trestním příkazem za projevy!

Imag0007_219. května 2010 Volební špičky Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) odsoudila 7. května trestním příkazem k podmíněným trestům odnětí svobody a peněžitým pokutám samosoudkyně Městského soudu v Brně. Odsouzení „spáchali“ projevy na loňské oslavě 1. máje v centru Brna.

Předseda rozpuštěné Dělnické strany (DS) Tomáš Vandas byl za výrok o „ničivé imigrantské vlně tsunami“ a situaci na sídlišti Janov odsouzen ke 4 měsícům podmíněně s odkladem na 20 měsíců. Shodný trest dostal i bývalý místopředseda DS Petr Kotáb za parafrázi písničky Michaela Kocába „Romům, těm je v Čechách hej, Češi jim všechno zaplatěj“.

Tiskový mluvčí DSSS a šéfredaktor Dělnických listů Martin Zbela byl samosoudkyní odsouzen za kritiku politických procesů v zemi k podmíněnému trestu 7 měsíců s odkladem na dva roky. A konečně bývalý místopředseda DS Jiří Štěpánek za pranýřování vietnamské kriminality vyfasoval nejtvrdší trest 8 měsíců, rovněž s odkladem na dva roky.

Vedle podmíněných trestů odnětí svobody byli představitelé dělnické strany rovněž odsouzeni k peněžitým pokutám. Celkem musí kvůli svým projevům na řádně ohlášeném shromáždění zaplatit 75 000 Kč.

„Nápadně to připomíná komunistický režim na konci osmdesátých let. Křeč a zmar. To jsou průvodní znaky dnešní elity. Soudní represi vůči opoziční DSSS a jejím představitelům můžeme hodnotit jako ocenění naší politické práce. Dnes sice oni soudí nás kvůli veřejným projevům a opozičním myšlenkám, ale zítra budeme soudit my je za rozkradení země a vědomé porušování lidských práv a svobod,“ uvedl k verdiktu soudu Tomáš Vandas.

Za jaké výroky byli kandidáti DSSS odsouzeni

Novy-1_2

Tiskové centrum DSSS

Prohlášení Tomáše Vandase k rozsudkům

Dsc-0003_2Do voleb zbývá devět dnů, přesto však režim pracuje na plné obrátky. Odsouzení volebních lídrů Dělnické strany sociální spravedlnosti, včetně mé osoby, k podmíněným trestům odnětí svobody a peněžitým pokutám za kritiku současných společenských poměrů, můžeme hodnotit jako strach a zbabělost současné vládnoucí garnitury.

Ukazuje se, že ač se vládní banda tváří sebejistě, není tomu tak. Nápadně to připomíná komunistický režim na konci osmdesátých let. Křeč a zmar. To jsou průvodní znaky dnešní elity. Soudní represi vůči opoziční DSSS a jejím představitelům můžeme hodnotit jako ocenění naší politické práce. Dnes sice oni soudí nás kvůli veřejným projevům a opozičním myšlenkám, ale zítra budeme soudit my je za rozkradení země a vědomé porušování lidských práv a svobod.

V Praze, dne 19. května 2010

Tomáš Vandas
volební lídr DSSS