Vandas a spol. se odvolali proti trestům za politické projevy

12. ledna 2011 Vedení Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) – předseda Tomáš Vandas a místopředsedové Jiří Štěpánek, Martin Zbela a Petr Kotáb – se odvolalo proti rozsudku Městského soudu v Brně ze dne 18. listopadu 2010, jímž byli obvinění odsouzeni k podmíněným trestům za politické projevy na 1. máje v Brně v roce 2009. Odvolání bylo odesláno dne 11.1.2011.

Předseda DSSS Tomáš Vandas považuje rozsudek soudu za účelový a politicky motivovaný, jehož cílem je zastrašit představitele opoziční politické strany. Odůvodnění rozsudku je naprosto nelogické, nesmyslné a někdy i kuriózní, neboť se v něm například uvádí, že „Národní odpor a Dělnická strana se zúčastnili i voleb do Evropského parlamentu a obě měly volební spoty využívající antiromskou a antiimigrantskou kartu“.

Každý, kdo se jen trochu orientuje v základních politických otázkách ví, že žádná politická strana Národní odpor nikdy neexistovala a rovněž nekandidovala ve volbách do Evropského parlamentu. I to je ukázka diletantismu paní soudkyně, jejíž selský rozum (kterým odůvodnila vynesení rozsudku) zřejmě nefunguje jak má.

Vedení DSSS věří, že brněnský krajský soud celý případ řádně projedná, přihlédne k argumentům obhajoby a rozsudek Městského soudu v Brně zruší v plném rozsahu.

Tiskové centrum DSSS

Více k případu čtěte zde:

Extremistické výroky: Vedení DSSS se odvolalo

Předáci DSSS v čele s Vandasem odsouzeni k podmíněným trestům