Vandas a spol. se opět odvolali proti trestům za politické projevy

Vandas a spol. se opět odvolali... 27. června 2011 Vedení Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) – předseda Tomáš Vandas a místopředsedové Jiří Štěpánek, Martin Zbela a Petr Kotáb – se opět odvolalo proti rozsudku Městského soudu v Brně ze dne 10. května 2011, jímž byli obvinění odsouzeni k podmíněným trestům za politické projevy na 1. máje v Brně v roce 2009.
 
Jde již o druhé odvolání vůči rozsudku soudu prvního stupně. První odvolání bylo úspěšné a Krajský soud v Brně svým usnesením ze dne 3. března 2011 původní rozsudek městského brněnského soudu ze dne 18. listopadu 2010 zrušil. 

Předseda DSSS Tomáš Vandas považuje rozsudek soudu za účelový a politicky motivovaný. Soudkyně Schinzelová postupovala zcela záměrně zaujatě a absolutně nebrala zřetel na oprávněné argumenty obhajoby, že celá žaloba je postavena pouze na „znaleckém posudku“, který byl vypracován volebním kandidátem TOP 09 a bývalým zaměstnancem ministerstva vnitra. 

Vedení DSSS věří, že brněnský krajský soud celý případ znovu řádně projedná, přihlédne k argumentům obhajoby a rozsudek Městského soudu v Brně zruší v plném rozsahu.

Tiskové centrum DSSS

Více k tématu:

Vandas se odvolal proti trestu za prvomájový projev

Předáci DSSS v čele s Vandasem odsouzeni za projevy k podmíněným trestům