Vandas besedoval ve Vysokém Mýtě

13. února 2011 V pátek 11. února se ve Vysokém Mýtě konala beseda členů a příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) s předsedou Tomášem Vandasem. Besedy se zúčastnil také výkonný místopředseda Jiří Štěpánek a předseda rozhodčí komise strany Jiří Petřivalský. V úvodním slově Tomáš Vandas zhodnotil minulé období, okomentoval nejdůležitější politické otázky dneška a pohovořil o tom, co stranu čeká v nejbližším období.

Účastníci besedy vyjádřili obavu z politicko-ekonomického vývoje v naší zemi a vyjádřili naději, že to bude právě dělnická strana, kdo bude v budoucnu určovat její politický vývoj. Na předsedu strany směřovaly otázky týkající se EU, hospodářské krize a multikulturního soužití. Přítomní se ptali také na situaci z vazby propuštěného Patrika Vondráka a projevovali obavu o jeho spravedlivý soudní proces. Mnozí účastníci besedy pochybovali o demokracii v ČR, když poukázali na soudní proces s vedením DSSS.

Živý zájem projevovali přítomní účastníci o chystaný mítink v Nové Bydžově, který se uskuteční 12. března. O tom mítinku předseda DSSS řekl: „Navrhovali jsme starostovi setkání a diskusi o bezpečnostní situaci ve městě. Nenamáhal se ani odpovědět a nyní žádá zrušení našeho řádně ohlášeného mítinku. Pro nás je důležité, že naši přítomnost si vyžádali sami místní občané. Vyhrůžek radnice a cikánských přestupníků zákona se nebojíme.“

Na závěr bezmála dvouhodinové besedy byla ustanovena MO DSSS Vysoké Mýto a dnešním dnem zahájila ve městě činnost. Zvolení funkcionáři vyjádřili přání pracovat tak, aby v příštích komunálních volbách strana kandidovala s plnou kandidátkou a zasedla do městského zastupitelstva. Prohlásili, že nedají místní radnici nic zadarmo a budou sledovat každý její krok, směřující proti zájmům občanů města.

Tiskové centrum DSSS