Vandas míří na Šluknovsko: Podpořím slušné lidi proti zlovůli gaunerů

Vandas míří na Šluknovsko: Podpořím slušné lidi proti zlovůli gaunerů

7. září 2011 ROZHOVOR Zkorumpovaný stát mě označil jako závadovou osobu? Nevadí, je nás mnohem víc a bereme to jako pochvalu. Předák dělnické strany Tomáš Vandas v rozhovoru pro Dělnické listy vyjádřil podporu slušným občanům na Šluknovsku, kteří se den co den potýkají s cikánskou kriminalitou. Jejich veřejné protesty byly vládou zlodějů a podvodníků tvrdě potlačeny těžkooděnci. Obyčejní lidé se dočkali nálepky neonacistů a závadových osob. Bude se to samé opakovat o nadcházejícím víkendu? Nejspíše ano, na sever totiž jede nepřítel státu Vandas…

Pane předsedo, s jakým předsevzetím pojedete vy a vaši členové tento víkend na Šluknovsko? 

Především chceme dát místním lidem najevo, že jsme s nimi, že víme, co je trápí a dokážeme si představit tu bezmoc, se kterou musí trpět řádění nepřizpůsobivých individuí a jejich teror. Vládní politici jen slibují, ale nikdo z nich pro tyto lidi nikdy nic neudělal. Také si všimněte, že vlastně k současné situaci na Šluknovsku až na malé výjimky mlčí. Oni totiž vlastně neví, co říct.

Proč DSSS reaguje na události na severu Čech se zpožděním, je to snad z vaší strany nějaká taktika?

Víte, kdybychom tam byli hned druhý den, okamžitě by nás obvinili ze zneužívání situace a z populismu. Takto jsme záměrně několik dnů vyčkali, abychom zhodnotili vývoj událostí. A když vidíme, že stát, tedy vládnoucí zkorumpovaná elita opět selhává na plné čáře, je potřeba shromážděními a mítinky dát najevo, že národní opozice nebude nečinně přihlížet devastaci země a chaosu.

Nemakačenka a gauneři - výsledek humánní integrace

Co je podle vás příčinou těchto nepokojů?

Těch problémů je celá řada. Zejména tolerantní přístup režimu za posledních dvacet let k menšinám, jejich okaté zvýhodňování na úkor majority, štědré dotace na nesmyslné integrační projekty, prosazování pozitivní diskriminace, kdy odlišná barva kůže je vstupenkou k různým výhodám a vysokým sociálním dávkám pro nemakačenka a gaunery. A kam jsme to dospěli s takovou humánní integrací, to vidíme dnes právě na Šluknovsku: těžkooděnci v ulicích, kteří bijí slušné lidi. Hnus.

Prorežimní média a vládní pohlaváři v souvislosti s posledními událostmi na Šluknovsku stále varují před extremisty a neonacisty. Co si o tom myslíte?

Jde o obehranou písničku, v níž je velmi špatně skrytá obava z nástupu naší strany do vysoké politiky. Oni mají tak ohromný strach, že neváhají používat všechny možné prostředky k diskreditaci naší strany a jejích činitelů. Já si však osobně myslím, že tato neonacistická karta pomalu začíná blednout a oni již nic jiného v rukávu nemají. Dochází jim dech.

Elitní policie na stopě počmáranému tričku

Elitní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dokonce veřejně mluví o tzv. závadových osobách mezi demonstranty a chlubí se úlovkem počmáraného trička, kvůli kterému hrozí údajné majitelce až 3 roky vězení…

Tak pokud je výsledkem elitního policejního útvaru tričko počmárané fixem, tak se opravdu mají čím chlubit. Je zajímavé, že se tento útvar nezabývá rozkrádáním státu, a to v minulých letech, korupcí, která je na každém rohu a při každé státní zakázce, že nikomu nevadí obálky pana Bárty v parlamentu. Naproti tomu se neustále odvádí pozornost od skutečných problémů hláškami o údajném extremismu a vzestupu neonacismu.

Považujete se závadovou osobu?

Pokud jsem hodnocen režimem jako závadová osoba, tak to beru jen jako ocenění naší práce. Mě však těší silná podpora obyčejných lidí, kteří se na mě obracejí se žádostí, ať to nevzdáme, ať vydržíme. Takové pozitivní reakce jsou více než špinění a pomlouvání, kterému jsme my všichni, co jdeme proti papalášským liberálům, vystaveni.

Premiér Nečas vyslal na sever policejní posily údajně s úmyslem chránit místní před rostoucí kriminalitou. Zatím jsme ale byli svědky toho, jak tam těžkooděnci brutálně rozhání demonstrace nespokojených občanů. Neobáváte se represe policie i tento víkend?

Očekávám tradiční policejní manévry, mediální masáž a výzvy, ať občané raději zůstanou doma. To že policie, jak už jsem uvedl, mlátí nespokojené občany, je obrovská prohra současného režimu, který tak demaskoval svoji skutečnou tvář a ukázal, na čí straně vlastně stojí: na straně kriminálníků, gaunerů a cikánských bossů.

Domovské právo a jídlo na příděl

Jaké máte řešení pro Šluknovsko?

Především je potřeba obnovit pořádek v ulicích, tím myslím eliminovat kriminalitu, aby měli občané pocit bezpečí. K tomuto kroku je potřeba klidně i nasadit armádu do problémových lokalit. Dále prosadit zákonnou úpravu domovského práva, možnost obcím vykázat ze svého území problémové osoby, zavést rozdělování sociálních dávek podle aktivity jedince, a pokud dotyčný člověk nemá chuť pracovat třeba deset a více let, dostane pouze stravenky na denní přidělené jídlo. Dále omezit rodičovské příspěvky na maximálně tři děti, navíc, pokud by se rodiče o ně řádně nestarali, o veškeré příspěvky by přišli.

V pátek se chystáte do Krupky na předvolební shromáždění. Jaký očekáváte průběh?

Očekávám klasický předvolební mítink, kdy občanům přednesu důvody, proč by měli dát důvěru kandidátce naší politické strany. Už jsme sice zaznamenali iniciativu nějakých protestů z řad cikánského etnika, ale myslím si, že jakékoliv narušení naší řádně nahlášené akce bude policií zpacifikováno.

V sobotu se tam uskuteční už třetí komunální volby za sebou. Tipujete výsledek DSSS?

Přál bych si, aby ten výsledek byl lepší než minule, kdy jsme v květnu získali přes sedm procent hlasů a zastoupení na radnici. Říká se do třetice všeho dobrého. Věřím, že to tak bude platit.

Za rozhovor děkuje redakce Dělnických listů

Pozvánka