Vandas na konferenci: Supervolební rok 2014 se blíží. Nespíme, těšíme se, uspějeme!

Vandas na konferenci: Supervolební rok 2014 se blíží. Nespíme, těšíme se, uspějeme14. dubna 2013 Jarní počasí je konečně tady a s ním i optimistická nálada. Nejinak tomu bylo i na celostátním zasedání zástupců krajských a místních organizací Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), jež se uskutečnilo v sobotu 13. dubna v Praze.

Na padesát delegátů, za účasti předsedy DSSS Tomáše Vandase a místopředsedů Jiřího Štěpánka a Václava Komárka, jednalo o stranické činnosti za první čtvrtletí tohoto roku, o přípravách na shromáždění 1. máje v Přerově a také o přípravách na parlamentní a evropské volby, které se uskuteční na jaře příštího roku.

Poraženecké myšlenky do politiky nepatří

Předseda Tomáš Vandas ve svém téměř hodinovém vystoupení zdůraznil důležitost volebního roku 2014, a vyjádřil přesvědčení, že strana v tomto volebním klání uspěje. „Musíme uspět. Kdybychom šli do voleb s jinými než optimistickými myšlenkami, negativními či poraženeckými, nemohli bychom politiku vůbec dělat. Takže je to zcela jasné a logické: nespíme, těšíme se, a v roce 2014 uspějeme!“ řekl lídr DSSS.

Startují komise DSSS

Místopředseda Štěpánek kvitoval množící se aktivity dělnické strany se sociální tématikou. Například zástupci Znojemska představili účastníkům konference propagační materiály, které cílí na pracující v továrnách a montovnách. Místopředseda Komárek informoval přítomné o únorovém stranickém plese v Ostravě a také o naplánovaných akcích v Moravskoslezském kraji.

Po skončení dopoledního programu se uskutečnilo hodinové zasedání užšího vedení DSSS, Republikového sněmu, a poté následovalo ustavující zasedání členů Odborných komisí, které tak oficiálně zahájily svoji činnost. Předseda Tomáš Vandas zdůraznil, že odborné komise by měly pružně reagovat na celospolečenské problémy a přinášet stranickému vedení nové programové návrhy, se kterými by poté strana seznamovala veřejnost. „Cílem komisí je zkvalitnit činnost strany, především pak efektivně interpretovat náš pohled na věc širší veřejnosti,“ dodal.

Svou premiéru mělo na víkendovém zasedání rovněž čerstvé vydání Dělnických listů.

Tiskové centrum DSSS