Vandas obhájil funkci předsedy DSSS. Sílu a energii ještě mám, řekl delegátům sjezdu

Vandas obhájil funkci předsedy DSSS. Sílu a energii ještě mám, řekl delegátům sjezdu19. ledna 2013 Předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) byl na dnešním V. celostátním sjezdu v Praze zvolen Tomáš Vandas. Z celkem sto osmnácti akreditovaných delegátů sjezdu, zastupujících členskou základnu, místní a krajské organizace, obdržel 107 hlasů, 11 delegátů se zdrželo, nikdo nebyl proti. Při volbě neměl protikandidáta.

„Možná, že někomu připadá, že už jsem v předsednické funkci dlouho, že už by to potřebovalo oživit. Já si však myslím, že důležité jsou nejen odvedené výsledky a činnost každého představitele strany, ale rovněž i také to, zda má ještě touhu a sílu něco pro náš společný cíl udělat. A já si dovolím tvrdit, že sílu a energii ještě mám. Chci ještě pro naši stranu odvést maximum toho, co jsem schopen jí dát, protože si rovněž uvědomuji, že tak činím pro celou tuto zemi,“ řekl delegátům nově zvolený předseda strany.

Štěpánek: Doba na nás klade velké nároky

Dalšími členy Výkonného výboru DSSS byli zvoleni do funkce výkonného místopředsedy Jiří Štěpánek (110 pro, 8 se zdrželo), a do funkce místopředsedů Martin Zbela (101 pro, 2 proti, 15 se zdrželo), Petr Kotáb (107 pro, 11 se zdrželo) a Václav Komárek (73 pro, 13 proti, 32 se zdrželo).

„Dnešní doba na nás klade velké nároky. Jsme uprostřed ekonomické a sociální krize. Tisíce a tisíce našich spoluobčanů jsou vyhazováni z práce a tisíce a tisíce ekonomických imigrantů zaujímají jejich místa. Sociální solidarita mizí vinou této zločinné vlády. Ukázali jsme, jak se umíme zastat spoluobčanů, když jsou terorizováni nepřizpůsobivými pod ochrannou rukou nevládních organizací a občanských sdružení,“ hodnotil činnost hnutí výkonný místopředseda strany Štěpánek, jenž obhájil ve straně svou funkci.

Znovuzvolený místopředseda DSSS Martin Zbela hovořil na téma budoucnosti strany a výchovy nových funkcionářů. „Jako nejlepšího kandidáta si představuji člověka, který svou roli v hnutí nejen přijímá, ale dokáže ji i naplnit. A to nejen naplnit vykonáváním příkazů svého nadřízeného, ale i něčím vlastním – vlastní invencí, vlastní osobností. V tom je totiž ukryto to, o čem zde všichni neustále mluvíme a co při každé příležitosti opakujeme – o nutnosti profesionalizace strany,“ apeloval na členskou základnu Zbela.

Dorazili hosté z NPD

Vandas obhájil funkci předsedy DSSS. Sílu a energii ještě mám, řekl delegátům sjezduSjezd DSSS rovněž zvolil i širší vedení strany – Republikový sněm (RS). Dalšími zvolenými orgány jsou revizní komise v čele s Davidem Slavíkem (Pardubický kraj) a smírčí a rozhodčí komise, kterou povede Jiří Petřivalský. Jejím členem bude i na další funkční období bývalý poslanec Parlamentu ČR Rudolf Šmucr.

Sjezdového jednání se dále zúčastnilo na dvě desítky hostů. S příspěvkem vystoupila i zástupkyně německé NPD paní Katrin Köhler, která pozdravila přítomné delegáty a vyjádřila potěšení nad velmi dobrou spoluprací obou politických subjektů.

Sjezdové jednání dělnické strany rovněž svojí atmosférou připomnělo deset let od jejího vzniku. „Když jsem spolu se svými nebližšími spolupracovníky před deseti lety zakládal dělnickou stranu, nenapadlo mě tehdy, co to bude pro mě znamenat v osobním a politickém životě, a co vše nás v následujících letech čeká,“ konstatoval předseda strany Vandas.

Volba prezidenta - žádné doporučení

Vandas obhájil funkci předsedy DSSS. Sílu a energii ještě mám, řekl delegátům sjezduNěkteří z delegátů V. sjezdu DSSS se ve svých diskusních příspěvcích věnovali probíhající kampani k druhému kolu prezidentských voleb. Dělnická strana před prvním kolem nedoporučila svým členům volit žádného z devíti kandidátů, pouze se ostře vymezila proti Janu Fischerovi (více). Obdobný postup zvolila i pro finální kolo voleb.

„Dělnická strana sociální spravedlnosti oficiálně nevyjadřuje podporu žádnému z finalistů prezidentských voleb. DSSS dává svým členům a sympatizantům na zvážení, kdo z uvedených kandidátů - pan Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg - představují pro naši republiku volbu většího zla,“ píše se doslovně v usnesení V. sjezdu DSSS.

Tiskové centrum DSSS

K tématu

Ústřední orgány zvolené na V. sjezdu DSSS - 19. ledna 2013

Fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie