Vandas otevřel šampaňské: Na křest jeho knihy dorazili republikánští poslanci

Vandas otevřel šampaňské: Na křest jeho knihy dorazili republikánští poslanci

22. února 2012 Oficiální představení knihy předsedy Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáše Vandase „Od republikánů k Dělnické straně“ se uskutečnilo v úterý 21. února v Praze. Jako hosté se křtu zúčastnili bývalí poslanci Parlamentu ČR za Sdružení pro republiku–Republikánskou stranu Československa (SPR-RSČ) Milan Loukota a Rudolf Šmucr. Dalšími hosty byli například místopředseda DSSS Jiří Štěpánek, člen Republikového sněmu Ladislav Budz nebo předseda stranické rozhodčí komise Jiří Petřivalský.

V přátelské atmosféře hovořil Tomáš Vandas o vzniku knihy, a společně s poslaneckými pamětníky parlamentní éry republikánů vzpomínali na své působení v republikánské straně. Exposlanec Loukota daroval Vandasovi psací pero s poznámkou, aby ho při své návštěvě Hradu raději neukazoval panu prezidentovi…. :-)

Křest knihy vyvrcholil oficiálním přípitkem, následovala volná debata o politické a společenské situaci dnešní doby a podzimních krajských volbách.

Zájemci o knihu „Od republikánů k Dělnické straně“ mohou napsat na kontaktní e-mail: kniha[zavináč]tomasvandas.cz.

Tiskové centrum DSSS

K tématu

Vandasova knižní premiéra: Od republikánů k Dělnické straně

Fotogalerie


 
 
Nastavení fotogalerie

Anotace: VANDAS, T. Od republikánů k Dělnické straně

Anotace: VANDAS, T. Od republikánů k Dělnické straněPublikace Od republikánů k Dělnické straně není dílem historika, ale přímého účastníka událostí na krajně pravicové scéně v období přelomu 20. a 21. století. Tomáš Vandas vstoupil v polovině 90. let do Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa (SPR-RSČ). Jako řadový člen vypomáhal v kampani k parlamentním volbám a postupně se začlenil do stranického aparátu.

Tomáš Vandas přistoupil k tématu rozkladu republikánů a vzniku nástupnických organizací právě tak, jak se očekává od autora bakalářské práce. Dostává se vám do rukou text, který nepsal politik, ale student vysoké školy, jenž nejdříve analyzuje fakta, aby je následně zhodnotil a učinil vlastní závěr na téma budoucnosti radikální pravice v České republice.

Unikátní přílohou Vandasovy bakalářské práce jsou jeho autentické, dosud nezveřejněné záznamy – deníky – z let 1998 až 2001. Máme skvělou příležitost ponořit se do víru událostí tak, jak je viděl Tomáš Vandas v době svých „učňovských let“ v republikánském hnutí. Neméně zajímavou částí knihy jsou také vybrané články z týdeníku Republika, jenž byl po mnoho let tiskovým orgánem republikánské strany, a samozřejmě bohatá fotopříloha. Publikace má celkem 152 stran.