Vandas podal trestní oznámení na ministra Johna

16. března 2011 Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas dnes odeslal na Okresní státní zastupitelství v Hradci Králové trestní oznámení na ministra vnitra Radka Johna pro podezření ze spáchání trestných činů pomluvy a šíření poplašné zprávy. Důvodem jsou Johnovy výroky do médií v souvislosti se shromážděním dělnické strany, které se v sobotu 12. března uskutečnilo v Novém Bydžově.

Dne 11. 3. 2011 vyšel na zpravodajském serveru ČTK www.ceskenoviny.cz článek s nadpisem „John: Policie zajistí v sobotu v N.Bydžově bezpečnost“. V tomto článku byly uvedeny nepravdivé a pomlouvačné údaje o osobě Tomáše Vandase, pronesené Radkem Johnem, t.č. ministrem vnitra, jednalo se zejména o následující pasáž: „Ministr John také uvedl, že po posílení policie v Bydžově na začátku letošního roku se ve městě nic vážnějšího nestalo. „Bydžov je dneska naprosto bezpečné město. Jestli se zítra něco stane, ponese za to zodpovědnost pan Vandas a extremisté, protože on tam hledá krev, on tam hledá eskalaci,“ řekl John.“

Tento výrok je podle názoru Tomáše Vandase natolik lživý a urážlivý, že mohl nejen naplnit skutkovou podstatu trestného činu pomluvy, ale rovněž tr.č. šíření poplašné zprávy.

Tiskové centrum DSSS

Více k tématu odjinud

Šéf DSSS Vandas podal kvůli Bydžovu trestní oznámení na Johna

John čelí trestnímu oznámení. Podal ho Vandas pro pomluvu a šíření poplašné zprávy

Šéf DSSS podal trestní oznámení na Johna