Vandas podal trestní oznámení na Sobotku. Rozkrádal poslanecké náhrady

Vandas podal trestní oznámení na Sobotku. Rozkrádal poslanecké náhrady29. ledna 2014 Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas dnes podal u Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5 trestní oznámení na premiéra Bohuslava Sobotku.

Důvodem je podezření, že předseda socialistů v minulých letech zneužíval poslanecké náhrady a z těchto peněz si pořídil luxusní byt v Praze Stodůlkách za více než sedm milionů korun. K tomuto zneužití peněz se také navíc veřejně přiznal (více).

V trestním oznámení se mj. uvádí, že "zákon č. 236/1995 Sb. v platném znění v cit. § 5 jasně a přesně stanoví, k jakému účelu mohou být náhrady výdajů poslanců určeny. V žádném případě není možné náhrady použít na nákup bytu, případně vybavení takového bytu určeného pro osobní použití."

V zákoně stanoveném přehledu o využití poslaneckých náhrad se nepíše nic o pořízení vlastního bydlení pro sebe a svou rodinu a je zde tedy velká pravděpodobnost, že ze strany novopečeného předsedy vlády Sobotky došlo ke spáchání trestného činu.

Tiskové centrum DSSS

K tématu

Trestní oznámení v PDF

Sobotka přiznal zneužívání náhrad, ČSSD to odmítá