Vandas pro ČT24: Benešovy dekrety? Zapomeňme na nesváry, důležitá je budoucnost

Vandas pro ČT24: Benešovy dekrety? Zapomeňme na nesváry, důležitá je budoucnost9. února 2013 „Benešovy dekrety jsou sice právně vyhaslé, ale jsou nedílnou součástí právního pořádku České republiky,“ uvedl v dnešním diskusním pořadu Politické spektrum na ČT24 lídr Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas.

Vedle Benešových dekretů se ve studiu veřejnoprávní televize mluvilo i o nedávné kampani k prezidentským volbám, ve kterých „strašák minulosti“ suverénně dominoval. Podle předsedy DSSS za to mohou nešťastně výroky kandidáta Karla Schwarzenberga, kterých dovedně využil ve svůj prospěch nově zvolený prezident Miloš Zeman.

Nicméně otázka možného návratu sudetských Němců či navrácení jejich majetku není pro DSSS tématem současné doby. „Dělnická strana se dívá do budoucnosti, protože minulost je minulost. Překonejme rozdíly, které tady byly, zapomeňme na nesváry z minulosti a dívejme se do budoucnosti, co nás ohrožuje a je nebezpečím pro Českou republiku,“ dodal předseda dělnické strany Tomáš Vandas.

Tiskové centrum DSSS

K tématu

VIDEO: Politické spektrum s Tomášem Vandasem – 9. 2. 2013