Vandas v televizi: Nervózní redaktorka, zástupce Národní prosperity odešel ze studia

Celý pořad s Tomášem Vandasem můžete zhlédnout na webu ČT24

7. května 2010 AKTUALIZACE Volební lídr DSSS Tomáš Vandas vystoupil ve čtvrtek večer v pořadu Události, komentáře na ČT24. Původně mělo jít o předvolební duel se zástupcem strany Národní prosperita (NP) Zbyňkem Štěpánem, ten však ale  překvapivě oznámil, že jeho strana odstupuje z voleb a před svým odchodem ze studia vyzval voliče, aby podpořili DSSS. Podle Štěpána se tak NP rozhodla z důvodu politické diskriminace a policejní perzekuce opozičních názorů.

Očividně nervózní moderátorka Daniela Drtinová nezvládala debatu a oběma kandidátům ustavičně skákala do řeči. Po odchodu Štěpána tak mohl zbytek vysílacího času využít zástupce nejsilnější národně orientované strany v ČR Vandas.

I přes nesmyslné otázky moderátorky lídr DSSS stihl uvést několik protikrizových opatření z vlastní dílny. Tématem debaty byla i zahraniční politika a EU. Podle Tomáše Vandase by EU měla být založena jen na hospodářské bázi a co nejméně mluvit do života občanů ČR.

Pokud by se DSSS dostala do Poslanecké sněmovny, šla by podle Vandase rovnou do opozice. „Když vidím tu parlamentní bandu, co tam dnes sedí, tak s těmi bych do koalice nešel, a oni s námi ostatně také ne," uzavřel debatu lídr české ultrapravice.

Tiskové centrum DSSS

Prohlášení strany Národní prosperita

Strana NÁRODNÍ PROSPERITA protestuje proti zneužívání pofiderních průzkumů veřejného mínění, které jsou v pořadech p. Moravce využívány k tomu, aby navedly lidi k tomu, koho mají volit a co si mají myslet. Je to jen manipulace vedoucí k rozdělování politických stran na vyvolené a druhořadé, odsouzené už předem k zániku.

Musíme proti takovým postupům protestovat stejně tak jako proti policejním kontrolám občanů při veřejných řádně ohlášených shromážděních u stran, které nejsou vládnoucí klice po chuti, i proti cenzurování předvolebních materiálů. Je to návrat k omezování svobody slova a u lidí to vyvolává jen strach z možných persekucí, který je pak vede k apatii vůči všemu, s čím vládnoucí moc přichází. Demokracie se v naší zemi už podle našeho mínění stává pouhou plakátovou imitací, která se skutečnou demokracií nemá nic společného.

Odstupujeme jako strana z těchto voleb, v nichž se vytratila rovnost šancí mezi stranami. Vyzýváme naše členy i příznivce, aby své hlasy věnovali Dělnické straně sociální spravedlnosti, která je dnes jedinou stranou, která se staví vlastenecky za práva naší země a jejích řádných občanů.

Se souhlasem předsednictva strany NÁRODNÍ PROSPERITA toto prohlášení vydává pro tisk a další media místopředseda strany Z. Štěpán.

7. května 2010

Zdroj: www.narodniprosperita.cz