Vandas zaslal blahopřání předsedkyni FN Marine Le Pen

Marine Le Pen18. ledna 2011 Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas dnes zaslal nové předsedkyni francouzské Národní fronty (FN) Marine Le Pen blahopřání ke zvolení do funkce a vyjádřil přesvědčení, že právě tato volba je zárukou pokračování díla, které započal začátkem sedmdesátých let minulého století Jean-Marie Le Pen... Celé znění dopisu:


Vážená paní předsedkyně,

dovolte mi, abych Vám jménem Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) poblahopřál ke zvolení do funkce předsedkyně Front National. Jsem přesvědčen o tom, že právě Vaše zvolení je pevnou zárukou pokračování národní politiky i započatého díla Vašeho otce, dnes již žijící legendy evropských nacionalistů, Jean-Marie Le Pena.

K Vašemu otci mě váží krásné vzpomínky v souvislosti s jeho návštěvou České republiky v roce 1999, kdy jsem ho tehdy ještě jako člen vedení republikánské strany vítal na letišti v Praze a poté celé čtyři dny doprovázel. Věřte mi, že takové okamžiky se mi vryly do paměti nezapomenutelně.

Mezitím však čas uplynul, republikánská strana již nevyvíjí činnost a já se svými spolupracovníky jsme založili v roce 2003 dělnickou stranu, která vyznává podobné programové myšlenky jako Front National. Tedy odmítáme vizi jednotné Evropy a jednotné evropské měny, jsme proti přílivu imigrantů a požadujeme samostatnost a suverenitu národních států. Pro současnou vládní garnituru se Dělnická strana stala natolik nebezpečnou, neboť získávala stále větší popularitu mezi občany, že ji soudně rozpustila v roce 2010. A Dělnická strana sociální spravedlnosti je její přímou pokračovatelkou.

Ještě jednou Vám tedy blahopřeji ke zvolení a velmi bych si přál, pokud bych Vás mohl pozvat na návštěvu České republiky, čímž by opět došlo k utužení vzájemné spolupráce mezi francouzskými a českými nacionalisty.

S přátelským pozdravem

Bc. Tomáš Vandas
předseda DSSS