Vandas zvolen předsedou DSSS. V Praze se konal sjezd strany. Do vedení míří i Zaremba a exposlanec Šmucr

Iv-sjezd-dsss-20-11-10-009_320. listopadu 2010 AKTUALIZUJEME Předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) byl na dnešním pražském sjezdu jednomyslně zvolen Tomáš Vandas. Z celkem devadesáti akreditovaných delegátů sjezdu, zastupujících členskou základnu, místní a krajské organizace, obdržel 89 hlasů. Při volbě neměl protikandidáta.

Dalšími členy Výkonného výboru DSSS byli zvoleni do funkce výkonného místopředsedy Jiří Štěpánek, a do funkce místopředsedů Martin Zbela, Petr Kotáb a Simona Skoumalová.

Sjezd DSSS rovněž zvolil i širší vedení strany – Republikový sněm (RS). Do funkce člena RS byl zvolen i olympijský vítěz z Moskvy Ota Zaremba. Dalšími zvolenými orgány jsou revizní komise v čele s Václavem Komárkem a smírčí a rozhodčí komise, kterou povede Jiří Petřivalský. Jejím členem se stal i bývalý poslanec SPR-RSČ Rudolf Šmucr.

Sjezdového jednání se dále zúčastnilo na dvě desítky hostů. S příspěvkem vystoupila i zástupkyně německé NPD paní Katrin Kohler, která předala dar předsedovi DSSS Tomášovi Vandasovi.

Aktivní politikou působit na veřejnost

"V naší zemi se stalo trendem a smutnou skutečností jakýkoliv politicky nekorektní názor označit jako nebezpečný pro demokracii. Až tam jsme to dopracovali po 21 letech od tzv. sametové revoluce," uvedl ve svém úvodním projevu Tomáš Vandas, který se ještě vrátil ke čtvrtečnímu soudu v Brně, kde byl společně s dalšími spolustraníky odsouzen k podmínce a peněžité pokutě za veřejný projev na prvomájovém shromáždění.

Vandas také zhodnotil uplynulých osm let dělnické politiky. "Dosáhli jsme prvních úspěchů, ale také se nám mnoho nepodařilo a zažili i několik porážek. Ale to k životu patří. Důležité je, vždy se z porážek poučit, otřepat se, zase vstát a jít dál," dodal nově zvolený předseda DSSS. Za důležité pro budoucnost strany a její úspěch považuje zlepšení organizační činnosti a zakládání místních buňek.

"Je nutné, aby aktivní politiku již vytvářely místní organizace, aby lidé, kteří stojí v čele MO měli pocit odpovědnosti, že to jsou právě oni, kdo reprezentují naší značku ve svém okolí, že oni vytvářejí celkový dojem na veřejnosti," uzavřel Tomáš Vandas.

Tiskové centrum DSSS

Fotogalerie - IV. sjezd DSSS v Praze


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie