VANDAS: Nulová tolerance polistopadovému režimu platí

Vandas-detail 14. června 2013 Vyhlašujeme nulovou toleranci polistopadovému režimu, po jehož odstranění již delší dobu voláme! Tato věta se objevila ve stanovisku Dělnické strany (DS) z 17. října 2008 a byla jedním z hlavních důvodů k podání prvního návrhu vlády ČR na rozpuštění DS.

Dnes, s odstupem několika let, se oprávněnost tohoto požadavku každým dnem více a více potvrzuje. Polistopadový režim se stal symbolem korupce, rozkrádání, tunelování. Stát ovládla skupina podvodníků, kteří si ruku v ruce s organizovaným zločinem a mafiánským podsvětím udělali z této země soukromý byznys a dojí z něj, co to dá. Výsledkem je zdevastovaná země a občané, kteří chudnou a ocitají se v dluhové pasti, z níž není návratu.

Nejnovější události na politické scéně – policejní razie na úřadu vlády a zatýkání v okolí premiéra – jsou dalšími střípky do mozaiky režimu, který ztratil legitimitu dál vládnout. Požadujeme proto okamžitou demisi vlády a vyhlášení předčasných voleb.

Sám za sebe k tomu říkám: Tento režim musí být odstraněn a musí být nastolena skutečná demokracie, právo a řád. Jen v takovém případě vyšetříme spravedlivě všechny zločiny, kterých se tato zkorumpovaná klika za posledních více než dvacet tři let dopustila.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS