VANDAS: Předvolební čárymáry České televize

Tomáš Vandas, předseda DSSS 11. října 2013 Předvolební debaty v podání České televize (ČT) se odehrávají podle zavedeného scénáře. V jednotlivých krajích se objevují zástupci všech kandidujících parlamentních stran, které doplňují povolené varianty: SPOZ, zelení, lidovci, Úsvit a ANO. Vše se tak děje na základě jakéhosi volebního potenciálu, jehož výpočet, zůstává záhadou. Zřejmě se to vždy vykrátí, vynásobí a odmocní, aby konečné číslo bylo podle představ tvůrců a nikdo nepovolaný neměl šanci.

O tom, že by kandidáti Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), dostávali hromadně pozvánky, jsem rozhodně neuvažoval. Předpokládal jsem však, že bychom se měli zúčastnit debaty alespoň v Ústeckém kraji, kde je naše podpora jednou z nejvyšších, a koneckonců to potvrdily i loňské krajské volby. Ale ouha, ani do této debaty jsme nakonec neproklouzli. A tak o problémech tzv. extremismu a nepřizpůsobivých občanech diskutovali včera jen ti vyvolení.

Všichni se shodně předháněli v tom, jak vše vyřeší, zavedou pořádek v přidělování sociálních dávek a ochrání slušné občany. Jen taková poznámka pro voliče: Kolik z těch diskutujících politiků bylo v uplynulých měsících či letech na náměstích, kolik z nich se dralo za slušné lidi, kteří už toho mají v tomto zkorumpovaném bordelu dost? Asi nemusím odpovídat.

Předvolební čárymáry debaty České televize jsou smutnou parafrází na demokracii. Ale co je důležité, rozhoduje se nakonec u volební urny. Tak pojďme do toho!  

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

K tématu:

Volební potenciál na Ústecku