Vandas: Vnitro k hlídkám VV mlčí. Proto obnovuji sbory Dělnické strany

8. května 2010 V pátek uspořádala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) sérii předvolebních mítinků s volebním lídrem Tomášem Vandasem. Štáb DSSS postupně navštívil Trmice, Krupku, Teplice a Bžany na severu Čech.

Imag0050V Trmicích, městské části Ústí nad Labem, se předvolebního shromáždění zúčastnila necelá stovka lidí. Klidnou atmosféru výrazně nenarušila ani dvojice anarchistů, z nichž jeden vhodil do davu účastníků několik vajec. Aktér útoku byl okamžitě zadržen příslušníky Policie České republiky.

Lídr Dělnické strany v Trmicích oznámil obnovení činnosti Ochranných sborů Dělnické strany (OS-DS). Ministerstvo vnitra podle něj nevyslyšelo výzvu, aby okamžitě učinilo přítrž pouličním hlídkám strany Věci veřejné.

„Neměří se všem stejným metrem. Kvůli sborům byla DS rozpuštěna, ale u Věcí veřejných se taková činnost toleruje. Takže my obnovíme činnost ochranných sborů DS, budeme je vysílat do problémových lokalit, monitorovat situaci a dohlížet na pořádek. Když mohou oni, tak my také,“ vysvětlil své rozhodnutí předseda Vandas.

Na mítinku v Krupce vystoupila s projevem kandidátka DSSS Anna Holešinská VIDEO, která byla s manželem minulý víkend napadena partou cikánů (více ZDE). V Teplicích se snažila předvolební mítink narušit skupinka takzvaných antifašistů, ale ani tam nedošlo k vážnému narušení průběhu shromáždění.

Dsc05370

Poslední zastávka se uskutečnila v Bžanech, kde Tomáš Vandas pobesedoval nejenom s místními, ale i s lidmi z okolních obcí, například Lysce.

Dsc05452„Je zajímavé, že příslušníky policie v této oblasti občané často nezahlédnou. A to ani v případě, že volají o pomoc, když jsou napadáni a okrádáni členy jedné místní nepřizpůsobivé rodiny. Tentokrát ale bylo vše jinak. Bžany a okolní obce se staly alespoň na čas nejstřeženějším místem v naší zemi a policisty bylo možné potkat na každém kroku,“ uvedl lídr DSSS v Ústeckém kraji Petr Kotáb.

Ochrannou službu na mítincích zajišťovali členové OS-DS, jejichž činnost byla právě v tento den obnovena. „Již brzy budou také vyslány monitorovací hlídky OS-DS do problémových lokalit, ve kterých si slušní občané jejich přítomnost žádají,“ uzavřel Kotáb.

Tiskové centrum DSSS

Foto: Jiří Petřivalský. Video: Videoblog DSSS

Fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie