VANDAS: Zahajuji předvolební kampaň DSSS

Tomáš Vandas, předseda DSSS8. srpna 2013 Loutková vláda Jiřího Rusnoka včera podle očekávání v Poslanecké sněmovně důvěru nezískala, i když za ní horoval její otec, prezident Zeman. Co však včerejší hlasování v plné nahotě ukázalo, to je neschopnost stran bývalé vládní koalice dát dohromady prostou většinu nutnou k sestavení vlády. Nastal tedy de facto pat.

Poslanecká sněmovna je dnes nefunkčním tělesem, v němž se pohybují různí přeběhlíci, nikam nezařazení, dva poslanci jsou v kriminále, a jsou tam také strany, které nikdo nevolil (LIDEM, LEV 21). V této situaci není schopna Poslanecká sněmovna plnit svoji základní zákonodárnou funkci.

Za pozitivní výsledek včerejšího dne považuji příklon hlavních aktérů dlouhotrvající parlamentní frašky k vypsání předčasných voleb. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) takové řešení vítá a považuje ho za jediné možné východisko ze současného politického marasmu. Pokud tedy dojde k naplnění slibů představitelů parlamentních stran (a to není nikdy jisté), mohly by se volby uskutečnit již v říjnu.

Tímto dnem oficiálně zahajuji předvolební kampaň dělnické strany. Apeluji na všechny funkcionáře strany, na členy a příznivce, aby v rámci svých možností (časových či finančních) podpořili činnost naší strany v období, které je před námi. Je nutné, aby každý z nás se zapojil do propagace, kopíroval, rozšiřoval a vylepoval plakáty, rozdával stranické noviny, přesvědčoval lidi ve svém okolí, že jít k volbám a volit změnu má cenu, že naděje na změnu existuje. 

Nebude to rozhodně nic lehkého, ale myslím si, že už jsme za uplynulé roky na ledacos zvyklí. Jen pokud budeme aktivní a vytrvalí, podaří se nám odstranit zkorumpovaný režim, který si přivlastnil právo rozhodovat o této zemi bez ohledu na život a právo slušných lidí. Pojďme společně ukončit vládu zlodějů a parazitů! 
   
Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS