Vandase šmírovala policie až na lesní chatu. Na mítinky DSSS přišly stovky občanů

Vandase šmírovala policie...12. června 2011 O právě končícím víkendu měl předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas velmi nabitý program. Už v pátek 10. června se uskutečnily mítinky v Moravskoslezském kraji v Krnově a ve Vrbně pro Pradědem. Nutno říci, že na každém mítinku bylo v průměru přes sto občanů.

Ve svém projevu představil Tomáš Vandas programové priority dělnické strany a rozhodně odmítl médii přisuzovanou nálepku neonacistů. „Takové nálepkování má jeden jediný cíl: odradit občany od toho, aby přišli na náš mítink a poslechli si naše názory. Jsem rád, že dnešní účast je důkazem toho, že takové cílené špinění ztrácí na síle,“ řekl předseda dělníků.

K odborům se připojí dělnická strana

Vandase šmírovala policie... Lídr národní opozice se rovněž vyjádřil k chystané odborové stávce. „Kriminalizace odborů, o kterou se nyní pokouší Nečasova vláda a mafiánská justice, je pouze pokračováním totalitních praktik v naší zemi, které odstartovaly rozpuštěním dělnické strany a represemi proti jejím členům a sympatizantům,“ konstatoval Vandas s tím, že odboráři mají plnou podporu DSSS. „Nevylučuji ani aktivní účast našich lidí na stávce,“ dodal. Více

Spolu s předsedou DSSS vystoupil se svým projevem výkonný místopředseda Jiří Štěpánek, který kritizoval tzv. reformy současné zkorumpované vládní garnitury. Dále byli přítomni i vedoucí funkcionáři strany v Moravskoslezském kraji v čelem s Mgr. Václavem Komárkem.

Kdo nechyběl, to byli policisté a jejich manévry, které ostře kontrastovaly s poklidným městečkem Vrbno pod Pradědem. Tolik uniforem pohromadě viděli místní naposledy na konci druhé světové války…

Večírek jako za normalizace

Páteční večerní program předsedy strany byl naplněn soukromým setkáním se členy strany v lesní chatě u Vrbna. I zde příjezdovou cestu k chatě kontrolovaly policejní hlídky, policisté se psy dokonce prohledávali okolí a přišli i k samotné chatě.

Vandase šmírovala policie... I při odjezdu Tomáše Vandase v pozdních večerních hodinách byl jeho vůz opět zastaven a kontrolován. Nicméně po okamžitém zjištění o koho jde, bylo vozidlo puštěno a policisté sami s rozpačitými výrazy ve tváři dokazovali, co si myslí o nesmyslných rozkazech, které si nezadají nic s kontrolami disidentů na jejich setkáních za minulého režimu.

Následující sobotní den byl naplněn mítinkem v lázeňské vesničce Karlova Studánka, kde byl rovněž znatelný zájem o projev Tomáše Vandase a program dělníků. Na všech mítincích bylo rozdáno velké množství propagačních materiálů, Dělnických listů a premiérového čísla Moravskoslezského Dělníka.

Večerní program pokračoval volnou zábavou na stejné lesnické chatě. A perlička na závěr: policejní hlídky zůstaly v akci a monitorovaly situaci až do nedělního rána, kdy předseda Tomáš Vandas a místopředseda Jiří Štěpánek odjeli z Vrbna pod Pradědem.

Tiskové centrum DSSS