Vážení občané, vítejte mezi extremisty

Vážení občané, vítejte mezi extremisty3. července 2013 Všichni se diví. Diví se novináři, diví se politici, diví se policisté… V ulicích našich měst častěji protestují extremisté. Jenže ty „extremisty“ podle obrázků z novin a televize potkáváme každý den na ulici – táty od rodin, maminy s kočárky, dědy a babičky, školáky či studenty. Každý všední den, kdy většinou mlčí a někam spěchají. A občas hlasitě promluví, jako se to stalo v Duchcově nebo Českých Budějovicích.

V České republice není příliš zvykem vyjadřovat svůj názor na ulici, v zahraničí se lidé ozvou častěji, třeba aktuálně v Egyptě. Když jsou jim upřena jejich práva, děje se nespravedlnost či „pouze“ přijdou o klidný spánek zásluhou nepracujících a dávkám holdujícím sousedům, kterým stát očividně nadržuje. To nelze logickým argumentem vyvrátit, to je prostě pravda.

Mlčení ulice by bylo v pořádku v případě, kdyby hlas občanů byl zřetelně slyšet na půdě parlamentu. Jenže ani tam se obvykle nedostane. Tam se už pěknou řádku let uhnízdili prolhaní hochštapleři. Této sebrance nikdy nešlo o dobro lidí, ale pouze o svůj vlastní prospěch. Z politiky si udělali výhodný byznys, proto se ji drží zuby, nehty. Ve své podstatě jsou stejní, jako ti vykutálení sousedé.

Za dobu dvaceti let se u nás nerozevřely pouze nůžky sociální, ale i názorové. Vládnoucí politická kasta mluví jinak, než myslí většinová populace. Aby ten rozpor nebyl tak znatelný a bijící do očí, hlásná trouba zkorumpovaného režimu se snaží názory obyčejných lidí potlačit extremismem. Za extremistu již není označena pouze „holá lebka“, ale i hlava vlasatá, mladá či prošedivělá, zkrátka jakákoliv bez rozdílu věku, která začala vzdorovat. Časy se holt mění.

Vážení občané, vítejte mezi extremisty. Právě jste přestali cinkat jako ovce, ale začali jednat jako opravdoví lidé. Jedině tím porazíte skutečné extremisty, kteří vám dosud vládnou.

Martin Kněžický