Včera Břežněv, dnes Netanjahu

Free-palestine24. prosince 2012 Nedávno jsme si připomněli 23. výročí tzv. revoluce v roce 1989. Sdělovací prostředky nám v těchto dnech servírovaly dobové týdeníky, kde se objevovali tehdejší státníci, komentáře a dobové záběry. Mnozí se u obrazovek pochechtávali a naivně prohlašovali, že je dobře, že je to už pryč. Ale omyl! Místo Brežněvů, k nám jezdí jiní, ale úloha domácích státníků je stejná. Lokajská, ponížená a nedůstojná.

Tento týden, přijede na státní návštěvu republiky izraelský premiér Netanjahu, aby poděkoval pražské lokajské vládě za podporu při hlasování v OSN, kdy naše republika byla mezi devíti státy, které odmítly uznat Palestinu za nečlenský stát OSN. Je to stálý porevoluční evergreen, kdy česká zahraniční politika je výrazně proamerická a proizraelská. Na členství v Evropské unii mě vůbec nezáleží, ale je to zvláštní, že členský stát nějakého spolku nedodržuje politickou linii, tam nastolenou. Jeden by řekl, že Česká republika jako členský stát by měla dělat politiku evropskou.

Ale schwarzenberská diplomacie jasně odpověděla všem sýčkům, škarohlídům: Proč dělat politiku s EU, když ji děláme s takovými mocnými, vlivnými a velkými státy, jako jsou Nauru, Marshallovy ostrovy, Palau, Mikronésie a Panama. Ty také hlasovaly proti palestinskému členství.

Mnozí byli překvapeni naším krokem při hlasování ohledně Palestiny, jenže ono to žádné překvapení zase není. Česká zahraniční politika je po celých 23 let falešná, ponížená, sluhovská a zrádcovská. Válečný zločinec Havel nadšeně schvaloval bombardování obytných čtvrtí jugoslávských měst americkými leteckými gangstery, a o pár let později  „česká“ reprezentace uznává tzv. stát Kosovo, jehož část politické reprezentace je důvodně podezřelá z obchodů s lidskými orgány anebo s drogami. Nadšeně schválí existenci pseudostátu, který byl za pomoci USA uloupen Srbsku.

Tutéž výsadu, ale nechceme přiznat Palestincům, kteří žijí místo ve vlastním státě několik desetiletí v uprchlických táborech, po kterých se čas od času proženou izraelské tanky, ženoucí před sebou houfy civilistů. Inu, boj s terorismem je boj s terorismem. Různá, z cizích peněz parazitující, občanská sdružení nás obepínají svými proklamacemi o „lidských právech“, zastávají se jakéhosi tibetského potulného blázna a kejklíře, ale nikdy nepřiznají Palestincům lidská práva a vlastní stát už vůbec ne.

Zrovna my bychom měli mít pochopení pro okupované a utlačované, na základě historických zkušeností. Jenže to by nám museli vládnout státníci a ne slouhové.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS

K tématu:

Česká republika je vrchní vazal USA a Izraele