Věci hnilobné

7. dubna 2011 Věci veřejné, nejmenší koaliční strana, neprožívají zrovna veselé období. Pryč je doba  úsměvů, mrkajících blondýnek a pýřivých slov o zářivé budoucnosti véček. Ministra Johna odmítá ve funkci skoro celý policejní sbor, poslanec Škárka se rozpovídal o vnitrostranickém uplácení za mlčení, další poslanec Huml dlouhodobě kritizuje stranu za totalitní praktiky, a do toho předsedkyně poslaneckého klubu Kočí vyjednává bez vědomí vedení strany s premiérem Nečasem.

Vít Bárta má asi notně zamotanou hlavu a na jeho včerejším večerním vystoupení to bylo znát, když roztřeseným hlasem vysvětloval události posledních dnů. Je však vývoj v této politické byznys straně až takovým překvapením? Jsem přesvědčen, že nikoliv.

Již před parlamentními volbami jsem varoval občany, aby nesedli na lep podnikatelům, kterým jde pouze o politické krytí svých pochybných kšeftů a slovy o korupci maskují své skutečné cíle. Nyní se pravda ukazuje v plné nahotě. Věci veřejné jsou zřejmě v začínající fázi rozkladu a štěpení. Inu, komu není rady…říkává jedno klasické přísloví. Snad to tedy voliči v příštích volbách napraví a tuto hnilobu z českého politického prostředí vymetou. 

Tomáš Vandas