Vidím rudou, myslím modrou

Vidím rudou, myslím modrou25. června 2011 Občané České republiky jsou zvyklí na ledajaké excesy, omyly či komedie ze strany státní moci, ale co poslední dobou předvádí rádoby znalci různých tzv. extrémů, je až za nebe volající.

Vraťme se k letošní prvomájové akci v Brně, která směřovala k ochraně zaměstnanců na domácím trhu práce. Jak je vidno, není tato věta nikterak závadná, ani ji nemyslím jinak, než píšu. Možná vám jde hlava kolem z toho, proč ujišťuji čtenáře o významu psané věty. Doufám, že většina z čtenářů opravdu ví, co čte a ví, že význam napsaných vět není jiný, než skutečně je.

Nyní si představme transparent se slovy „Evropo, povstaň“. Opravdu tam nevidíte nic jiného, než je na něm napsáno? Je to tak jednoduché až se to stává pro některé složitým. Ano, i pouhá dvě slova můžou znamenat celé věty v obvinění z trestného činu.

Ptáte se, jak je to možné? Jak je vidno, i v dnešní době je důležitější pro státní moc vytvářet si práci domnělými „ideo“ zločiny namísto řešení opravdové kriminality. Nejspíš se pro policii stává vražda, krádež či znásilnění naprosto přirozenou věcí a místo práce konané pro občany této země, snaží se uvalovat obvinění ze smyšlených zločinů na slušné lidi pro pouhá dvě slova: povstaň a Evropo.

Snažil jsem se tedy rozluštit onu záhadnou (neo)nacistickou šifru, jež je prý skryta ve významu oněch dvou slov, a bohužel jsem nenašel žádný jiný význam. Řekl jsem si, asi nejsi tak chytrý jako vyšetřovatel a zkusil jsem tedy štěstí na internetu. A tu náhle se mi zjevily výsledky hledání:

Nejdřív to byla pamětní deska Winstona Churchilla, ale jako indicie mě bohužel nedovedla k tomu nacistickému rébusu, i když jsem zkoušel hledat anglický překlad oněch dvou slov.

http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Europe_Arise_Plaque,_Winston_Churchill.jpg

Zkusil jsem tedy hledat dál a nalezl jsem opět další stopu, tentokrát mě zavedla k indicii v podobě Ježíše Krista.

http://www.kmspraha.cz/akce-aktivity/kalendar-krestanskych-akci/evropo-povstan

Po dlouhých bezesných nocích při spojování Winstona Churchilla, Ježíše Krista, Evropy a povstání nebylo mi přáno je spojit do nacistické šifry, tak jako se to povedlo jiným. Avšak nastal zlom v mé investigativní práci, když jsem se praštil omylem do hlavy. V tu ránu jsem zjistil, že nacismus je všude kolem mě a můžu si libovolně „nacifikovat“ co potřebuji.

Při prvním pohledu jsem viděl zelené auto, ale proč by mělo být zelené? Když budu přeci chtít, tak bude rudé a když budu moc chtít, tak bude rudé, jako nacistická vlajka řekl jsem si. Jak je to jednoduché… Zahlédl jsem opodál člověka důchodového věku oblečeného do šusťákové bundy s kombinací 8 a 8. V roli vyšetřovatele, kdyby se mi nelíbil, mohl bych ho klidně i zatknout, obvinit a dostat tak své služební body zcela zdarma, řekl jsem si. Proč bych jako ochránce zákona měl pronásledovat zloděje, když si můžu zatknout víceméně kohokoli, kdo se mi znelíbí? Proč shánět důkazy a řešit fakta, když si je můžu jen představit a volně vymýšlet?

Nejhorší je, když člověk zjistí, že jeho nejhorším snem se stala realita…

Jiří Froněk, DSSS K. Vary

K tématu

Policie obvinila šest lidí kvůli držení transparentu s nápisem Evropo povstaň!