Vládní elita slušné občany nechrání

13. ledna 2011 Poslankyně občanských demokratů Ivana Řápková varuje. Situace v Novém Bydžově a některých dalších městech, která jsou sužována kriminalitou a řáděním nepřizpůsobivých občanů, je kritická. Toho by prý mohla využít Vandasova dělnická strana a zopakovat situaci z litvínovského Janova. Paní poslankyně proto radí starostovi Nového Bydžova Loudovi, jak problém vyřešit.

Jestli budou rady a návrhy zákonů „právničky“ Řápkové mít takovou úroveň, jako její vysokoškolský rychlotitul z Plzně, tak to asi žádná sláva nebude. Bývalá primátorka Chomutova sice mediálně proslula jako představitelka „nekompromisního“ postupu vůči nepřizpůsobivým občanům, když však přišlo na věc, okamžitě se zařadila do řady politicky korektních politiků, kteří sice čas od času hlasitě bouří, aby poté rychle vychladli po tlakem médií a obavy z nálepky extremismu. Ale třeba se mýlím a se svým stranickým kolegou a spolužákem z plzeňské fakulty Jančíkem dají své právnické mozky dohromady a budeme se divit…

Osobně jsem se obrátil na starostu Nového Bydžova s nabídkou na schůzku a projednání situace ve městě. Bohužel, pan starosta doposud neměl čas odpovědět, i když nás jeho tajemnice ujistila, že dopis byl předán. Nepřekvapuje mě to. Jak je vidět, slušnost alespoň odpovědět, se jaksi vytratila.

Znovu mě to utvrdilo v mém přesvědčení, že politici z řad tzv. demokratických a státotvorných stran  mají sice plno řečí, demokracie a bůhví čeho všeho ještě, ochránit slušné občany před řáděním kriminálníků však nedokáží. Nebezpečím pro tuto zemi nejsme my, nacionalisté, Je to neschopnost současné elity řešit celospolečenské problémy, které eskalují a hrozí v propuknutí obrovských konfliktů.

Tomáš Vandas